Skip to Content

95-річний ювілей відсвяткувала ветеран освіти Фастівщини, улюблена вчителька багатьох поколінь Валентина Олександрівна Продан-Соловйова!

 07 серпня корінна жителька селища Борова Продан-Соловйова Валентина Олександрівна зустріла свій 95-й день народження.

Усе її життя пов’язане з рідною Фастівщиною. Народилась у 1922 році у селі Борова; у 1940-му закінчила місцеву середню школу. Вищу освіту здобула у Київському державному університеті ім.Т.Г.Шевченка (отримала диплом у 1950 році). Свою вчительську стезю розпочала у середній школі №20 міста Фастів (тепер - загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№10). Та в 1951 році повернулась до рідної борівської школи, де викладала хімію. 32 роки багатогранної педагогічної діяльності віддала цій школі, а потім ще 4 роки, після виходу на пенсію, - Великомотовилівській середній школі.

Створила один з кращих в районі шкільний кабінет хімії. Організовувала та проводила хімічні гуртки і тематичні вечори з природничої тематики, зокрема, з метою поглибленого вивчення хімії, аби учні мали всебічні й глибокі знання з гуманітарних наук. Разом з тим, розробила  тематику лекцій з хімії, які читала в київському Інституті підвищення кваліфікації педагогічних кадрів з методики викладання цього предмету в школі.

Відзначена Грамотою Міністерства освіти Союзу РСР за підготовку учня  – призера Всесоюзної олімпіади з хімії. Удостоєна звання «Відмінник народної освіти», нагороджена орденом «Знак Пошани».

Як визнання трудових здобутків В.О.Продан та з нагоди 90-річчя утворення Фастівського району (2013) її ім’я занесене до Книги видатних громадян «Золотий фонд Фастівщини» та присвоєно звання Почесного громадянина Фастівського району.
Валентина Олександрівна дуже гордиться своєю родиною й нащадками. Вона – бабуся і прабабуся, а правнучка є її повною тезкою (також зоветься Валентиною Олександрівною).

Дочка Тетяна продовжила учительську династію – викладає музику в Борівській школі мистецтв.