Skip to Content

Бортниківська сільська рада

Бортниківська сільська рада

сільський голова - Кособокова Анжела Миколаївна

адреса: 08544, Київська область, Фастівський район, с.Бортники, вул.Незалежності, буд.65-а

телефон/факс: (04565) 45710

e-mail: bortniki_rada@ukr.net

розпорядок роботи:
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00
обідня перерва з 12:00 до 12:45
п'ятниця з 8:00 до 16:00
обідня перерва з 12:00 до 13:00

прийомні дні:
сільський голова - середа з 9:00 до 16:00 (обідня перерва з 12:00 до 12:45)
секретар ради (видача довідок) - вівторок з 9:00 до 12:00, четвер з 13:00 до 16:00

депутати:
Сідько Леонід Оксентійович
Кологойда Марина Вадимівна
Окушко Людмила Олексіївна
Сідько Роман Васильович
Семячкіна Тетяна Володимирівна
Нещотна Алла Миколаївна
Машляківська Олена Скргіївна
Нещотний Олександр Іванович
Бєлова Світлана Василівна
Сіваченко Ігор Васильович
Сідько Світлана Юріївна

Яценко Тамара Дмитрівна

виконком:
Кособокова Анжела Миколаївна
Машляківський Валентин Володимирович
Нещотна Марія Вікторівна
Дубенко Тетяна Миколаївна
Семячкіна Тетяна Володимирівна
Поміркована Галина Олексіївна
Сідько Людмила Станіславівна

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Символіка   села Бортники​

           

 

 

НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ С.БОРТНИКИ

Площа населеного пункту 299,3 га.

Населення – 237осіб

Кількість дворів – 264,

День села  – 24 серпня

            До складу Бортниківської сільської ради входить  село Бортники.

Бортники (колишня назва - Бертники) – центр сільської ради, розташоване за 12 км від райцентру - м. Фастова.

Село Бортники розташоване на лівому березі річки Кам»янка  (притока р.Рось). Імовірно, що назва села Бортники походить від імені купця Бертка, який проживав у селі у першій половині ХУІІ ст..

Існує ще одна версія щодо назви села. У давнину навколо села росли великі ліси, в яких люди займалися бортництвом, розводили бджіл у дуплах дерев, заготовляли мед. Можливо, це заняття теж вплинуло на назву села. У ХУІІІ ст.. Бортники були державним селом. Селяни займалися землеробством і бджільництвом.

 Після Жовтневої революції земля перейшла у власність бортничан. У селі відбулося розшарування селянства на класи, з»явилися заможні селяни – так звані куркулі.

Зі слів старожилів села  Бортники відомо, що  на території села був колгосп, який в 20-х роках минулого століття називався Колгоспом імені Ворошилова.

 У 1924 році утворено сільську раду  під головуванням Миколи Калицького.

Колективізація розпочалася в 1930 р, в цей час відбулося об»єднання колгоспів сіл, села Бортники та села Триліси в один колгосп імені Шевченка в подальшому колгосп було  переіменовано в колгосп імені Сніцера.

Важкі часи переживало село під час голодомору 1932-1933 року, селяни дуже голодували у 1932 році  урожай був непоганий, але був забраний на сплату податків. Люди виживали, як могли ховали зерно та інші продукти. В 1933 році 45 осіб с.Бортники померло під час голодомору.

В період окупації  німецько-фашистських військ місцеве населення надавало посильну допомогу пораненим воїнам. 93 жителя села Бортники загинули на полях бою в роки ВВВ, 44 воїни загинули в селі Бортники в період війни визволяючи село від ворогів. В 1943 році  мешканки с.Бортники Кривенко Варвара Пилипівна 1909 р.н. та Стеценко Марія Свиридівна 1906 р.н.,  були зв»язковими в роки війни та допомагали радянським солдатам, за доносом зрадників були схоплені фашистами, які на допиті жорстоко знущалися з жінок, ломали їм пальці, кололи багнетами, вирізали на грудях п»ятикутну зірку, але вони витримали катування і ні слова не сказали після чого їх  втопили  в  киплячій бразі в с.Триліси та поховано в с.Бортники.

З настанням  мирних часів  почалася відбудова народного господарства. Завдяки важкій праці селян у колгоспі досягли високих урожаїв зернових культур, зросла продуктивність великої рогатої худоби. Поступово почало відбудовуватися та відроджуватися село. З 1945 по 1972 рр. працювала сільська восьмирічна школа, відновилася бібліотека, сільський клуб, сільська рада та колгоспна контора.

У 1960 роках Бортники були великим селом з населенням більше 1000 осіб, в ті часи активно розвивалося  сільське господарство села де віддано трудилися:

-Франівський Іван Павлович нагороджений орденами «Знак пошани», «За доблесний труд» і «Ветеран праці»;

-Дубиківська Мотря Михайлівна нагороджена орденом «Жовтневої революції» та «Знак пошани»;

-Кузмінська Надія Августинівна нагороджена орденом «Трудової слави»ІІІ ступеню;

-Денисюк Ганна Антонівна нагороджена «Орденом Леніна»;

-Папко Іван Арсентійович нагороджений орденом «Знак пошани».              

Багато зусиль для розвитку села приклав Попович Станіслав Михайлович, якого в 1977 році було обрано  сільським головою на цій посаді він пропрацював 24 роки. За часи його головування  в селі було побудовано нове приміщення адмінбудинку в якому розташовано сільська рада, будинок культури (на 100 місць з кіноустановкою), бібліотека (яка налічує біля 10000 тис. книг), також в селі було побудовано продовольчий та промисловий магазини та фельдшерсько-акушерський пункт.

У 1991 році колгосп знову роз»єднався в окремі господарства. Після роз»єднання  в с.Бортники створився колгосп «Правда»  керівником, якого обрано Камлика Миколу Михайловича. За часи керування Камлика М.М.  та інженера-будівельника Вишковського Болеслава Михайловича була проведена газифікація вулиць Леніна, Набережна, Ворошилова, Щорса, частково вулиці Карла Маркса та Буйка. Побудовано – м»ясо-переробний цех, свинокомплекс, силосні ями, зроблено капітальний ремонт адмінприміщення правління колгоспу, побудовано пилораму, критий тік, міст через річку «Кам»янка», незавершене будівництво звіроферми, розпочато будівництво школи, водонапірної башти та центрального водопостачання.

В 1995 році колгосп «Правда» було переіменовано в КСП «Кам»янка». Після реорганізації сільського господарства в 1996-2000 роках землі колгоспу були розпайовані між його працівниками. З 2004 року директором СТОВ «Кам»янка» став Бочаров Михайло Митрофанович, який орендує земельні паї.

 У Бортниках  діє громадське об»єднання з обслуговування ландшафтного дендропарку площею 8 га під керівництвом Петра Васильовича Продана. На території дендропарку вирощується  велика кількість різних видів декоративних рослин. На обслуговуванні також знаходиться три водойми, в яких вирощується річкова риба.

В 2011 році  було проведено вуличне освітлення по центральній вулиці Незалежності, 2012 році газифіковано вулицю Пушкіна.

На даний час в селі працює фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, будинок культури, бібліотека, сільська рада, сільськогосподарське підприємство СТОВ «Кам»янка».

 

ІНФРАСТРУКТУРА

ФГ «Фастівське»; СТОВ «Кам’янка» ; ГО «Ландшафтний Дендропарк"

 

Бортниківський сільський голова                                                                           А.М.Кособокова