Skip to Content

Боржників позбавлять субсидій у 2017 році

Із 01 травня субсидію на наступний період не отримають українці, у яких є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на Постанову Кабінету міністрів №300 від 26 квітня 2017 року.

Тепер громадян будуть інформувати через СМС про призначення субсидії.

Якщо українець протягом двох місяців підтвердить сплату заборгованості або домовитися про її реструктуризацію, то субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої. В іншому випадку – з місяця, коли громадян або підтвердив сплату, або реструктуризував борг.

До речі, місцева влада тепер може надавати субсидію навіть тоді, коли це не передбачено законом. Фінансування буде здійснюватися з місцевих бюджетів.

Також тепер для призначення субсидій будуть брати до уваги податки на доходи членів сім’ї з урахуванням податку на доходи фізичних осіб.

Тепер субсидії будуть надавати з урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік.

А субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива буде призначатися, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

 Нагадаємо, з 1 травня в Україні зросли прожитковий мінімум і мінімальна пенсія, а також змінилася система нарахування субсидій.

Які виплати підвищать після 1 травня і на скільки

Вже з 01 травня українцям проіндексували соціальні виплати на 5,2%. Відповідно до закону, мінімальна пенсія, зарплата і прожитковий мінімум  росли, як мінімум, на рівень інфляції.

Як писав сайт Сегодня, мінімальну зарплату в 2017-ому  піднімати більше не будуть, у той же час пенсії і прив’язані до прожиткового мінімуму виплати перерахують з 01 травня.

Виплата через втрату годувальника та допомога малозабезпеченим

У разі смерті одного з батьків, одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів до 23 років).

Від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю виплачують щомісяця.

Наприклад:

сім’я з трьох осіб має сукупний дохід 4 тис. грн. На одну людину – 1333 гривень. При цьому, до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень.

Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривні. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень, якщо дохід сім’ї не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

Пенсії

Українські пенсіонери отримують не менше +1247 гривень, в травні пенсії піднімуть до 1312 гривень. Пенсія українців залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу і співвідношення власної зарплати до середньої.

Як розраховується пенсія:

П = Зп * КЗ * Кс
П – розмір пенсії,
Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію)
Кз- коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні)
Кс – коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік множиться на 1,35)

Ще в минулому році міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував майбутнє “осучаснення” пенсій з урахуванням нового показника середньої зарплати. Пенсії підвищать з урахуванням середньої зарплати 3764 гривень.

Однак, якщо зарплата, наприклад, була у два рази вище середньої по країні, зараз пенсіонер (зі стажем 35 років) отримує 1800 гривень, а після «осучаснення» буде отримувати 2634 гривні.

Як перерахують субсидії

При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховують обов’язковий платіж для сім’ї. Незалежно від того, скільки використовували ресурсів (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена сім’ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.

Наприклад:

загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб – 3200 гривень. За 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку сім’я віддасть 121,6 гривню. У травні, після зростання мінімалки, ця ж сім’я з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 гривень, тобто на шість гривень менше.

Від співвідношення доходу сім’ї до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає – розмір субсидії для українців збільшується.