Skip to Content

Бути гідними їхньої пам'яті

19 квітня на фасаді Фастівського центру професійно-технічної освіти урочисто відкрито меморіальні дошки на честь фастівчан - мужніх захисників України Володимира Шестопала та Андрія Нестеренка. Їх життя було недовгим, але сповненим справжніх чоловічих звершень - у тяжку для Вітчизни годину вони стали на захист її територіальної цілісності і незалежності.

... Володимир Шестопал народився 22 лютого 1979 року у  Фастові. 1994 року закінчив 8 класів загальноосвітньої школи №9, вступив на навчання до Фастівського ПТУ №18. Здобувши професію, відслужив строкову військову службу у Збройних силах України. Маючи чималий трудовий стаж, Володимир Шестопал поновився на військовому обліку у військкоматі і 20 березня 2014 року був мобілізований, а з 1 травня став  безпосереднім учасником Антитерористичної операції на сході країни. Загинув 5 серпня 2014 року в селі Коларівка Приморського району Запорізької області, вступившись за честь товариша по службі. 14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений орденом «За мужність III ступеня» (посмертно).
... Андрій Нестеренко народився 1993 року. В 2008 році закінчив 9 класів Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст.№5, в 2011 році – Фастівський центр професійно-технічної освіти за спеціальністю «електрогазозварник, рихтувальник кузовів», після навчання працював на ТДВ «Електронагрівач». Андрій завжди був патріотом рідної держави, саме тому після закінчення строкової служби, не вагаючись, підписав контракт із Збройними силами України. Тоді ж і був відправлений в зону проведення бойових дій, де сумлінно ніс службу. 16 жовтня 2016 року під час повернення із завдання бойова машина, керував якою Андрій, потрапила під обстріл мінометів та гранатометів, в результаті чого постраждали 4 бійців, серед яких був і Андрій. Уже в лікарні м. Попасна його серце припинило битися.
Андрій Нестеренко тільки мріяв про власну родину та дітей, Володимир Шестопал залишив осиротілими дружину, двох синів та доньку… Серця рідних ніколи не перестануть щеміти від жалю, ще дуже довго плакатиме за вірними синами Україна. 

Міський голова Михайло Нетяжук у своєму зверненні до присутніх  закликав учнів Центру професійно-технічної освіти завжди пам’ятати подвиг сучасних Героїв, рівнятися на них, а батькам подякував за синів, які віддали найцінніший свій дар – життя – за мир в країні.

До вшанування пам’яті загиблих героїв долучилися керуючий справами міськвиконкому Леся Тхоржевська, заступник директора департаменту освіти і науки Київської області Ярослава Тростянська, в.о. директора навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Київської області Марина Стасєєва, керівництво, педагогічний колектив та учні Фастівського центру професійно-технічної освіти.
Право відкрити пам’ятні дошки було надано кращим учням, цьогорічним випускникам Фастівського Центру професійно-технічної освіти. 
Серед учасників скорботного заходу були батьки та рідні випускників училища - В.Шестопала, А.Нестеренка, І.Бобохи, В.Очеретяного.

Освятили меморіальні дошки настоятель Свято-Димитрівської церкви УГКЦ отець Віталій Марцинюк, настоятель Свято-Миколаївської церкви  УПЦ КП пртоієрей Михайло Данилів, настоятель церкви Святої Трійці УПЦ КП протоієрей Олег Данилів. 

Світлу пам'ять героїв спільно вшанували хвилиною мовчання... 

 

До підніжжя пам’ятних дощок покладено живі квіти від рідних героїв та вдячних фастівчан. Відтепер на фасаді навчального закладу шість меморіальних дощок. Це нагадування нинішнім студентам про те, які славні хлопці  і справжні патріоти України здобували тут професійну освіту...