Skip to Content

Через професійну орієнтацію – до майбутнього

В Київській обласній службі зайнятості питому вагу користувачів профорієнтаційних послуг із числа зайнятих осіб, а це - майже 60% - складає саме молодь: учні, студенти навчальних закладів різних типів.

З метою орієнтації безробітної молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій, впродовж 2017 року проведено 1398 профорієнтаційних заходів за  участю більш як 14 тисяч осіб віком до 35 років.

«Професійна орієнтація молоді буде змінюватися. І в першу чергу це стосується методів надання послуг, які мають стати більш адресними і наближеними до потреб користувачів. Ми намагатимемося не просто надавати інформацію профорієнтаційного змісту, а формуватимемо важливі для молодої людини компетенції – критичне мислення, вміння спілкуватися і працювати у команді», - зазначає директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

Для учнівської молоді двічі на місяць (за погодженням з органами управління освітою) проводяться профорієнтаційні уроки, під час якого дітям пропонується пройти тестування на визначення підходящої сфери та предмету праці. Щорічно проведяться ярмарки професій і вакансій, дні відкритих дверей центрів зайнятості. Загалом у році, що минув, виключно для учнів шкіл фахівцями Київської обласної служби зайнятості проведено 670 різноманітних профорієнтаційних заходів, в тому числі із залученням партнерів: роботодавців, освітян тощо. Загалом профорієнтаційні послуги надані більш як 47 тисячам учнів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Впроваджено цикл профорієнтаційних уроків «Професія майбутнього: до майбутнього через сучасність». Серед цікавих молодіжних проектів - навчально-соціальний проект «іntRobots» (у співпраці з міжнародною лабораторією робототехніки «Robo house»).

У травні – червні 2017 року Київська область долучилася до загальнонаціонального проекту з профорієнтаційного тестування. За 2 місяці з моменту старту проекту правильність обраного професійного шляху за допомогою тестів перевірили 494 особи із числа учнів шкіл. Загалом за цей період з питань вибору професії до центрів зайнятості області в індивідуальному порядку звернулися 632 старшокласники.

В області вже 7 років поспіль щорічно проводяться обласні профорієнтаційні заходи: змагально-мотиваційний захід серед учнівських команд «Обери майбутнє» та конкурс малюнку «Твоє майбутнє – в твоїх руках». коли діти самі розповідають своїм одноліткам про потрібні на ринку праці професії. У 2017 році в заході «Обери майбутнє» змагалися 178 команд з 28 районів та міст області. Щодо конкурсу малюнків – то роботи подали понад 3 тисячі учасників, з них - 86 школярів стали переможцями у І турі і продовжили змагання за звання обласних переможців у власній віковій категорії.

     Враховуючи потреби ринку праці регіону, відповідність освітніх послуг, Фастівський міськрайонний центр зайнятості проводить цілеспрямовану профорієнтаційну роботу з назайнятим, зайнятим населенням, учнівською молоддю. Для осіб, які шукають роботу насамперед пропонуються заходи, що сприяють працевлаштуванню. А це «Ярмарки вакансій», «Міні-ярмарки вакансій»,«Презентації роботодавця», «Презентації професії», «Дні відкритих дверей на виробництві», семінари з техніки пошуку роботи. Так протягом 2017 року всього проведено 543 групових та масових заходів. Відвідало заходи – 5461 незайнятого населення та 9738- зайнятого. Окрім того з пошукачами роботи проводиться індивідуальна робота по складанню резюме, надаються послуги з професійної консультації без застосування та із застосуванням психодіагностичного обстеження, послуги з профвідбору в тому числі на замовлення роботодавця.  Протягом  2017 року послуг по профвідбору надано 103 особам.  Згідно Постанови КМУ  № 432 від 21.06.2017 року «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» спеціаліст з профорієнтації Фастівського міськрайонного центру зайнятості надає послуги з професійної орієнтації щодо вибору напряму професійного навчання. В рамках виконання Порядку  за період з липня по грудень 2017 року дану послугу отримали 26 громадян. З початку року такою послугою скористались 10 громадян.

       На території м. Фастова та Фастівського району знаходиться 33 загальноосвітні навчальні заклади, які нараховують 9486 учнів. Робота зі шкільною молоддю- один з напрямків роботи Фастівського міськрайонного центру зайнятості. Для даної категорії постійно проводяться «Уроки реального життя», «Кроки у професійне майбутнє», «Ярмарки професій», «Ярмарки кар’єри», «Дні відкритих дверей центру зайнятості», «Дні відкритих дверей на виробництві». Заходи для шкільної молоді мають на меті – надання шкільній молоді допомоги у професійному самовизначенні; важливості вибору професії до потреб ринку праці, проінформованість щодо навчальних закладів та умови вступу до них;  отримання необхідної інформації про ринкоутворюючі підприємства міста та району, ознайомлення з умовами праці та  рівнем оплати на підприємствах. Активну робота проводиться у напрямку співпраці з навчальними закладами. В проведенні зустрічей з шкільною молоддю активну участь приймають представники навчальних закладів міста - Центру професійно- технічної освіти, ПВНЗ ТСО України “Фастівського автомобільно-дорожного технікуму”.