Skip to Content

До 500-річчя Реформації у Фастові відбувся великий концерт духовної музики

Така подія відбулась на Фастівщині вперше!
17 квітня у великій залі міського Палацу культури на  святковий концерт духовної хорової музики зібралися не лише виконавці, але й шанувальники - до речі, віряни різних конфесій, які однаково міцними є у своїй вірі та в бажанні доторкнутися душею до глибинних основ сакральної музики. 
Проводився захід за ініціативи міської влади, участі перших осіб району та релігійних громад десяти протестантських церков з метою вшанування Світлого Христового Воскресіння та в рамках відзначення в Україні 500-річчя Реформації. 
Унікальність концерту - в його об’єднавчій силі. Слухачі з однаковим захопленням сприймали виконувані зі сцени твори відомих українських композиторів, академічні й класичні твори, написані спеціально для церковних хорів. Загальну високу ноту концерту задавали як виконавці своїм душевним проникненням у мелодійну канву творів, так і служителі церков «Воскресіння», «Жива Надія», «Плодовита лоза», «Відродження», «Перемога», «Спасіння», «Нове покоління», «Філадельфія», ЄХБ «Ріка життя», Незалежної помісної церкви євангельських християн-баптистів. Священнослужителі висловлювали щире занепокоєння долею народу, який на переломному етапі державного будівництва переживає становлення як державницької нації. Сьогодні, як ніколи, треба усвідомити владі та суспільству гостру потребу об’єднання усіх верств, у тому числі й вірян різних релігійних поглядів, - заради збереження та перспектив розвитку України, зміцнення миру в різних регіонах держави.
Молитви прочитали за рідну Україну і владу пастор церкви «Спасіння» Валерій Набока, за церкви та пасторів - Анатолій Яременко (церква ЄХБ «Ріка життя»). Інформаційно насиченою була проповідь директора Східноєвропейського лідерського форуму Ярослава Лукасика, під час якої він розповів про життєво важливу роль Реформації для світу та України.
Декілька пісень духовного змісту виконав хор Церкви християн віри євангельської з с.Велика Мотовилівка.
Фастівчани, які започаткували нинішній мистецький й водночас об’єднавчий захід (а це місцеві посадовці та представники різних християнських віросповідань) явили громадам Фастівщини приклад єднання на шляху до успішного вирішення проблем, які неминуче будуть подолані, але навчать кожного бути відповідальним за сьогодення та власну країну.