Skip to Content

До уваги депутатів районної ради!

Е-декларування!

Звертаємо Вашу увагу, що Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 3, 45), Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 за № 2 (зі змінами) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»  передбачено, що депутати районної, сільських, селищних, міських рад, сільські, селищні, міські голови, повинні подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За звітний 2017 рік така декларація повинна бути подана в термін з  1 січня до  1 квітня 2018 року шляхом заповнення форми Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції:  https://nazk.gov.ua

Звертаємо увагу, що лише наявність електронного цифрового підпису дасть можливість заповнити та подати електронну декларацію. Слід відмітити що при вході до електронної системи декларування офіційного веб-сайту НАЗК міститься перелік із 16 акредитованих центрів сертифікації ключів, що дає змогу отримати електронний цифровий підпис суб’єкту декларування за певних умов самостійно.

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, щодо подання е-декларації, визначено статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні порушення.

Роз’яснення щодо складення, подання та оприлюднення  декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у 2018 році знаходиться на сайті НАЗК за посиланням https://nazk.gov.ua/rozyasnennya-dlya-subyektiv-deklaruvannya.

Відповідальність

За завідомо недостовірні відомості у декларації передбачено адміністративний штраф, і навіть кримінальну відповідальність:

– недостовірні відомості про майно до 138 тис. грн. – дисциплінарна відповідальність;

– недостовірні відомості про майно від 138 тис. грн. до 345 тис. грн.. – адміністративний штраф 17 тис. грн.;

– недостовірні відомості про майно більше 345 тис. грн. – кримінальне покарання: від штрафу 43 тис. грн. – 51 тис. грн. до позбавлення волі до 2 років;

– потрібно довести умисел декларанта.

Важливо!!!

1.Система дозволяє заповнювати декларацію поступово, зберігаючи її чернетку та повертатись до заповнення декларації необмежену кількість разів протягом усього строку, відведеного Законом.

2.Контроль за своєчасністю подання декларацій здійснюють органи, у яких працюють суб’єкти декларування. У разі виявлення порушень вони повідомляють про це НАЗК.

3.Пам’ятайте, Ви маєте право подати виправлену декларацію один раз упродовж 7 календарних днів, починаючи з наступного дня за днем подачі первинної декларації. Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності.

У разі виникнення питань щодо заповнення декларацій чи технічних проблем з її заповненням на сайті радимо звертатись до Національного агентства з питань запобігання корупції

Довідка щодо заповнення декларацій

+38(044) 200-08-29

+38(044) 200-06-94