Дорогинська сільська рада

08512 с. Дорогинка, вул. Центральна, (04565)  43-3-19 – сільський голова, головний бухгалтер,  doroshunka@ukr.net, (04565)  43-3-25 – секретар,  yurchlesia@ukr.net, (04565)  43-3-19 – факс

Стуктура сільської ради

сільський голова                     Андрійченко Олексій Геннадійович

cекретар                                    Юрченко Леся Миколаївна

головний бухгалтер                 В. М. Лясковська

діловод                                       В. К. Булах

бухгалтер водопостачання     Н. О. Грушко

інженер по воді                          В. В. Булах

прибиральниця                          Т. О. Марисенко

Розпорядок роботи сільського голови- з 8 год. до 17 год., перерва на обід – з 12 год. до 13 год. Прийом громадян :  середа з 8 год. до 12 год.

Розпорядок роботи секретаря сільської ради- з 8 год. до 17 год., перерва на обід- з 12 год. до 13 год. Прийом громадян-  вівторок з 12 год.  до 17 год.

Символіка Дорогинської сільської ради

Поле герба розділено на 2 нерівні частини. Верхня – зеленого кольору, де зображено Свято-Михайлівську церкву, яку було споруджено в 1600 році. Нижня – овальна частина малинового кольору (символ трагічних подій, що пережили села), де зображено 3 листки сріблястого кольору (свідчення багатих дорогинських лісів).

Прапор складається з 2-ох нерівних частин. 2/3 – зеленого кольору із зображенням 3-ох листків, які завершує золотистий хрест (уособлення давніх християнських традицій), 1/3 нижня частина – малинова.

До складу Дорогинської сільської ради входять села Дорогинка та Кощіївка.

Дорогинка розташована за 17 км від районного центру.

Всього населення по сільській раді зареєстрованого – 832: Дорогинка – 691; Кощіївка- 141;

Площа села Дорогинка – 372, 4 га.; Кощіївка – 156,3 га.

Історія села Дорогинка

Є в нашому районі село з милозвучною назвою Дорогинка.

За легендою на чудових багатих землях поселився козак Дорош, звідки і пішла назва. Спочатку село називалось – Дорошинка, а потім Дорогинка. За археологічними розкопками, які проводились в 1986-1987 роках інститутом археології село існувало ще ХІІ столітті. Але розміщене було в іншому місці – цю місцевість сучасні жителі називають «селищем». Як називалось село невідомо. Вірогідно, поселення було знищено татаро-монголами. Але ніяких відомостей за той час не збереглося.

Навколо села були ліси, луки, пасовища та піхотна земля. Повз село текла річка Шкарівка. Тепер замість річки є декілька ставків. Один з них називається «Панський» - разом з лісною землею належав лісничому Здебському.

Перші писемні відомості про село знаходимо в матеріалах «Архива Юго-Западной Росии», 1876 рік, де офіційно згадується, що вже в 1593 році в урочищі було поселення під назвою «Дорогинка». В селі нараховувалося 60 дворів, жителів було 817 чоловік.

У 1593 році займались переважно землеробством, переважали озимі, займались городництвом, садили картоплю, сіяли льон, коноплі, кукурудзу, буряк, садили цибулю. Займались селяни і тваринництвом. Під лісами було зайнято біля 1000 десятин, в яких росли дуб, сосна, береза, вільха. В лісах водились дикі звірі: вовки, зайці, кози.

В 1600 році в селі була побудована Свято-Михайлівська церква – сама найстарша в Україні. Її реставровано і перенесено в музей під відкритим небом в Пирогово.

До 1871 року жителі села були кріпаками підполковниками Лисенка, а після його смерті належали Вірі Контович та її чоловіку Арнольду Роберту. До кінця ХІХ ст. населення Дорогинки було майже неписьменним. У селі діяла церковнопарафіяльна трикласна школа. У школі працював один учитель. Всі три класи навчались в одній кімнаті. Всього учнів було 40-50, хоч на кінець навчального року їх кількість значно зменшувалась. Дітей залишали пасти худобу, виконувати різну сільську роботу. Вивчали в школі такі предмети: псалтир, часослов, російську мову та арифметику, Закон Божий викладав священник, а інші предмети вчитель.

Населення Дорогинки брало активну участь у революційних подіях 1905-1907 років. У 1907 році уїздна земська управа запланувала побудувати однокласну школу. В наступному 1908 році на добудову Дорогинської школи в проектно-кошторисній документації було заложено 4250 карбованців. Незабаром серед села з'явився одноповерховий цегляний будинок школи. Будівництво другого приміщення розпочалось у 1909-1910 роках. Перша світова війна все зупинила. Добудували школу вже у 1926 році. Після 1917 року в селі працювала школа, бібліотека, клуб, Фап.

Перші органи радянської влади були створені у 1918 році. У 1919-1920 роках організовано комнезам. Пізніше на території села було створено три колгоспи: ім.Кірова, «Ленінський шлях», «8 Березня».

У 1941 році Дорогинську семирічну школу закінчило 70 учнів, одразу після випускного балу майже всі юнаки пішли добровольцями на війну. Під час окупації школа була пограбована. Діти не навчались. На території школи гітлерівцями було закатовано Лукію Антонівну Педченко, Василя Задорожного, Марію Титівну Сьомкін. У 1942 році в Дорогинці засновано лісництво. У 1943 році діяла антифашистська група партизан під командуванням Героя Радянського Союзу А.С. Грисюка. Велику допомогу подавали жителі села партизанам, які діяли в дорогинських лісах. Піонерки Віра Петрівна Ніконенко та Надія Іванівна Даниленко були зв'язківцями.

Після війни мешканці села почали відбудовувати зруйноване господарство. Після війни директором школи працювала віра Михайленко Педченко. У 1965-67 роках в Дорогинській восьмирічній школі навчалось 177 учнів. У1986 році після Чорнобильської катастрофи розпочинається будівництво селища для переселенців із 30-км зони. У Дорогинці була залучена будівельна організація Вінницької області із 30-км зони. У Дорогинці була залучена будівельна організація Вінницької області, яка за три місяці спорудила 45 будинків, куди були переселені 68 сімей (123 особи) із села Терехів Чорнобильського району. У цьому році під чорнобильську програму розпочато будівництво лазні, школи, їдальні. Побут комбінату, фапу

На даний час в селі Дорогинка працюють:

- Дорогинське лісництво;

- Дорогинська ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Дорогинська сільська рада;

- Медична амбулаторія ЗПСМ;

- Клуб, бібліотека;

- Магазини, кафе;

- Сім приватних підприємців.

Землі колишнього колгоспу ім.Кірова розпайовані і перебувають в оренді ПСП «Шевченківське» с.Гореничі Києво-Святошинського району.

Свято «День рідного села» проводиться 6 липня на Івана Купала. В червні 2011 року відкрито будинок сімейного типу «Нова Надія».

Село Кощіївка

Село Кощіївка підпорядковане Дорогинській сільській раді. Розташоване за 3 км від села Дорогинка. Село розташоване над річкою Унавою, біля річки Ірпінь, перед віковічними лісами, серед яких Чернечий ліс. Заснування села відноситься часів Київської Русі. Підтвердженням цього є археологічні знахідки. З інших джерел відомо, що заснування Дорогинки і Кощіївки відноситься до початку XIV ст., а точніше – 1457 років. Можна передбачити, що першими поселенцями були хлібороби на прізвище Кощії, що й послужило для назви села. Крім хліборобства Кощіївці займалися гончарством. Річки Унава та Ірпінь були щедрими на рибу, у лісі збирали гриби і ягоди.

Кощіївці брали участь в партизанському русі під час війни. До 1917 року в селі була церковно-приходська школа. Після Жовтневої революції в селі працювала школа, клуб, медпункт. У Кощіївці колгосп утворився в 1929 році під назвою «Нове життя», пізніше перейменований на ім.Якіра, а в 1937 році перейменовано на колгосп «20-річчя Жовтня». В 1957 році колгосп та сільська рада об'єдналися з Дорогинкою.

Населення становить – 174 особи, на постійній основі без реєстрації ще проживають 25 осіб.

В селі працює Фап, культурно-освітня установа «клуб-бібліотека», магазин.

На території сільської ради відкрито і працює Кощіївський гранітний кар'єр. Багато жителів працюють на даному підприємстві. Великі надходження поступають на рахунок сільської ради.

Закінчується висипка всіх сільських доріг, проведено природній газ в село Кощіївку і садове товариство «Лісове», зроблено вуличне освітлення по Дорогинці і роблять підготовчі роботи по вуличному освітленню в селі Кощіївка.

Установи і заклади соціальної сфери:

Дорогинська ЗОШ І-ІІІ ст. – с. Дорогинка, вул. Центральна, 15;

Директор –Стукал Ніна Іванівна;

тел. 43-3-23;

Дорогинська МАЗПСМ – с. Дорогинка, вул. Шкільна, 2-а;

Завідувач – Білий Сергій Володимирович;

тел.. 43-3-10, розпорядок дня з 8.00 до 16.00.

Дорогинське відділення зв’язку – с. Дорогинка, вул. Центральна, 4;

Начальник – Родиненко Любов Анатоліївна;

тел.. 43-3-38, розпорядок з 10.00.до 14.00;

вівторок, четвер, п’ятниця, субота.

Дорогинський будинок культури – с. Дорогинка, вул. Центральна, 5;

Директор –Литвин Галина Миколаївна;

тел.. 066-925-99-71 розпорядок з 11.00 до 14.00, 17.00 до 22.00.

Дорогинська бібліотека – с. Дорогинка, вул. Центральна, 5;

Зав. Бібліотекою – Ящук Тетяна Федорівна;

тел..  066-108-73-98     розпорядок з 11.00 до 15.00.

Дорогинське пождепо – с. Дорогинка, пров. Колгоспний, 14;

Начальник – Андрійченко Олексій Григорович;

тел.. 43-3-2, цілодобово.

12. Підприємці на території с\ради: П\п Кудь В. В.

ККНК «ТЕХНОБУД»

П\п Власенко О. М.

ТОВ «Грас-Україна»

ТОВ «АГРО-ЛЕНД»

ДепутатИ сільської ради

в\округ № 1-  Лясківська Світлана Анатоліївна;

в\округ № 2-  Педченко Олександр Вікторович;

в\округ № 3-  Даниленко Тимур Ігорович;

в\округ № 4-  Даниленко Олександр Олексійович;

в\округ № 5-  Юрченко Леся Миколаївна;

в\округ № 6-  Щуренко Галина Анатоліївна;

в\округ № 7-  Гонтар Юрій Васильович;

в\округ № 8 -  Склярський Іван Володимирович;

в\округ №  9-  Литвинська Зінаїда Миколаївна;

в\округ № 10- Булах Віталій Валентинович;

в\округ № 11- Клочко Василь Васильович;

в\округ № 12- Ткаченко Олександр Вікторович

Цільові програми: Програма соціальної допомоги «Турбота».

Сільський голова                                           (підпис)                               О.Г. Андрійченко

РІШЕННЯ СЕСІЙ