Skip to Content

Кожанська сільська рада

08550, смт Кожанка, вул. Заводська 6А, (04565) 43783

 

Адреса електронної пошти – kozhanka.rada@i.ua

Структура сільської ради

Голова  виконавчого комітету :

в. о. голови Кожанської селищної ради Поспішна Наталія Олексіївна 

телефон – 0969738422

адреса електронної пошти – pospishna1964@meta.ua

Розпорядок роботи, часи прийому

Розпорядок роботи Кожанської селищної ради:

Понеділок – четвер  з 8 год.  до 17 год.

П'ятниця  з 8 год. до 16 год.

Обідня перерва з 12год. до 12год. 45 хв

Час прийому:

Голови селищної ради – вівторок з 8 год. до 12 год.

Секретаря селищної ради – вівторок , п'ятниця з 8год. до 12 год.

РІШЕННЯ СЕСІЙ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

Символіка Кожанської селищної ради

  Поле герба голубого кольору. У верхній частині –    фрагментарне зображення оборонної вежі, завершене срібним хрестом.

Селище засноване в 14 ст. На початку 17 ст. селяни збудували церкву. Під час визвольної війни проти Польщі церква згоріла. Існує переказ, що на відбудову церкви дав шапку золота Максим Залізняк – ватажок                                                        гайдамацького руху.

У центральній частині – 2 козацькі шаблі із щитом руна срібного кольору, який за формою нагадує козацьку шапку (ту, що Максим Залізняк подарував сільчанам).

У нижній частині розміщено наконечник піки – кований метал золотистого кольору, що свідчить про глибокі ремісничі корені мешканців Кожанської селищної ради.

Полотнище прапора голубого кольору, у верхній частині якого розміщено золотисту піку, а в нижній частині, по горизонталі,- золотиста стрічка.

 

Адміністративний устрій

Кожанка – селище, центр селищної ради. До складу Кожанської селищної ради територіально входять: селище Кожанка, село Софіївка та село Степове. У межах селища є залізнична станція «Кожанка» Південно-західної залізниці.

Смт. Кожанка розташоване за 25 кілометрів від районного центру міста Фастів

Площа населеного пункту смт. Кожанка – 1012,92 га.

Населення – 2707

Кількість дворів – 1474

День селища – друга субота вересня

 

Село Софіївка розташоване за 7 кілометрів від смт. Кожанка

Площа населеного пункту – 54.4 га.

Населення – 227

Кількість дворів - 85

Село Степове розташоване за 17 кілометрів від смт. Кожанка

Площа населеного пункту – 39.5 га.

Населення – 85

Кількість дворів - 47

ІСТОРІЯ КОЖАНКИ

Селище Кожанка  було засноване в ХIV ст. на березі р. Кам'янки  Навкруги поселення на багато кілометрів простягалися ліси, в яких водилося багато  диких тварин. А ще були соковиті пасовища. Тому головними заняттями місцевих жителів були мисливство, скотарство, а також ремесло – кушнірство (вичинка шкіри).  Людей, які займалися вичинкою шкіри звали кожум’яками. Звідси і назва селища Кожанка. Воно простяглось на південному заході Фастівського району Київської області на березі річки Кам’янки – лівої притоки Росі, на Придніпровській височині, у лісостеповій природній зоні. Селище знаходиться на відстані 86 км від Києва. Через усе село із заходу на схід протікає річка Кам’янка. Свою назву вона отримала від свого каменистого дна біля села Кам’янка  Попільнянського району  Житомирської області. Адже річка протікає по відрогах Українського кристалічного щита.

На заході і півночі села простяглася діброва, на півдні горбиста рівнина. Горби – результат роботи льодовика під час дніпровського зледеніння. Там же знаходиться Кожанська балка – природний заказник обласного значення, де охороняється степова рослинність. Саме в цій частині села знаходиться найвища точка місцевості 227м – могила Козацька (Лядвіга). Біля Кожанської балки фонтанує наше знамените джерело Холодок (найкраща вода в окрузі). На Заріччі дуже багато ярів, балок.

     Клімат  у селищі помірно-контенинтальний, середня температура січня -50С -60С, а липня + 210 +220; середня річна кількість опадів 500-550 мм.

Перші спогади про Кожанку як передмістя Триліс знаходимо у праці Л.Похилевича «Сказания о населенных местностях Киевской губернии» (1864 р.) та В.Б. Антоновича «Археологічна карта Київської губернії».

Київський князь Володимир Ольгердович грамотою, виданою у 1390 р., стверджував право володіння Трилісами з Кожанкою за князем Юрієм Половцем – Рожиновським зі Сквири.

У 1593 р. польський король Сигізмунд ІІІ передав містечко Триліси разом з Кожанкою та навколишніми селами у володіння В. Червинському, а в 1626 р. той же Сигізмунд дарував Триліси з Кожанкою ротмістрові польського війська А. Строчі за участь у придушенні повстання селян у 1625 р.

З історичних документів за 1629 р. відомо, що в Кожанці було 43 хати, належало село старості Карбановському. У цих джерелах згадується про с. Зубарі на правому березі, що належало адвокату Валеріану Зубову, звідки, можливо, походження назви. Інша версія назви – від великої кількості зубрів, які водилися у той час на цій місцевості з кущами та дубовими гаями.

У 1664 р. Кожанка як подарунок від польського короля перейшла шляхтичу Заславському із 56 дворами.

У 1688 р. у Кожанці вже 106 дворів, з них: 16 – чумацьких, 12 – козацьких, населення переважно православне.

На початку XVII ст. селяни збудували церкву, яка як пам’ятка архітектури прикрашає селище сьогодні.

Під час гайдамацького визвольного руху тут діяли загони ватажка Швачки. У цей період згоріла церква. Серед селян Кожанки гайдамаки знаходили підтримку, допомогу і поповнення своїх лав.

За переказами, у 1768 р. Максим Залізняк Чорним шляхом проходив через Кожанку, і коли селян звернулися до нього, то він насипав шапку срібла-золота на відбудову церкви.

Після придушення гайдамацького руху власником Кожанки і Зубарів у 1775 р. став граф Владислав Браницький,  який почав будувати завод  спочатку – винокурений у Трилісах, а пізніше, у 1859 р. – цукрозавод у Кожанці, будівництво якого коштувало 345666 крб.. Спочатку цукрозавод виробляв сироп, який купці вивозили за кордон.

У 1866 р. цукрозавод виготовляв уже 25560 берківців цукру, платив у державу 3067 крб. акцизу. З 2032 десятин землі в Кожанці і Зубарях Браницькі 593 десятини віддавали в оренду селянам.

Олександра Браницька, мати Владислава, дбала про освіту, заповідала кошти на будівництво шкіл. У 1887 р. в Кожанці збудовано однокласне міністерське училище для селянських дітей, директором якого 30 років був поміщик Словачевський.

У 1895 р. від станції Кожанка до цукрозаводу було збудовано 2 км. залізничної колії.

У 1864 р. Кожанка була волостю Васильківського повіту Київської губернії, до якої входили 6 сіл ( Кожанка, Зубарі, Триліси, Королівка, Пилипівка, Кошляки) та хутір Єлізабетка.

У Кожанці було 167 дворів, проживали: православні – 1068 осіб, католики – 63 особи, євреїв – 17 осіб.

З приїздом на Кожанський цукрозавод спеціалістів із Франції та Німеччини у Кожанці з’явилися протестанти: баптисти та мальованці. З 1885 р. у Зубарях діє баптистська община.

З 1900 р. Кожанка перейшла до рук вдови М.Є. Браницької. У цей час на території села розміщені цукрозавод з економією на Софіївці, директором якого з 1901 р. був поміщик Скварчевський, пошта, залізнична станція, лікарня, школа, водяний млин, вітряк, пересильна тюрма, шинок, скарбова крамниця, 5 приватних лавок, кузня, декілька десятків кустарних майстерень.

У 1918 р. у Кожанці створено волосний ревком. Кожанчани були активними учасниками війни, часто по різні боки барикад.

Радянською владою проведена нова адміністративно-територіальна реформа. У 1923 р. Кожанська волость стала районним центром, Кожанського району налічував 18 сіл, входив до Білоцерківської округи, проіснував 6 років.

У роки НЕПу в Кожанці працювали цукрозавод (директор Петро Дементійович Королевич), радгоспи «Софіївка» і «Новоселиця», лісозавод «Тартак», водяний млин, 2 олійниці, 7 кузень, 7 крамниць, кредитове товариство; каретну Браницьких переобладнано в кінотеатр.

У 1923 р. школа стала трудовою семирічною, при заводі діяв фабзавуч. Активно розвивалася культура: діяли бібліотека, 2 оркестри духовних та народних інструментів.

У 1924 р. голова райвиконкому А. Рябоконь організував футбольну команду. Популярними були ковзанярство, лижі, гра в кеглі, городки, піднімання тягарів.

У 1926 р. в селі з’явився перший трактор «Запорожець». У 1928 р. утворено ТСОЗ.

З вересня 1929 р. Кожанка і Зубарі відійшли до Фастівського району Київської області. У часи колективізації одних розкуркулювали і висилали до Сибіру та Хабаровська, інші вступали до колгоспу.

У 1929 р. на землях Кожанки створили колгосп ім. Леніна, який очолив демобілізований червоноармієць Іван Профатило. У Зубарях у 1930 р. створили колгосп ім. Кірова, очолив його Михайло Іванович Яхнівський (головував у 1930-1941 рр. та 1943-1953 рр.). Найдовше головою господарства працював у Кожанці Іщенко Оникій Васильович (1931-1941 рр. та 1944-1958 рр.).

У 1921-1937 рр. розмістився на базі маєтків графині Браницької радгосп, до якого входили 4 відділки: «Софіївка», «Новоселиця», «Малополовецьке» та «Єлизабетка». У 1936-1937 рр. відділки «Єлизабетка» та «Малополовецьке» відійшли до колгоспів своїх сіл.

У 1932 році село було занесено на «Чорну дошку». В роки голодомору 1932-1933р.р. на території селища померло близько 900 душ, встановлено імена 323 осіб.

         У 1934 р. Кожанська семирічна школа була перетворена в одну з перших у районі десятирічок. Очолив її М.П. Клименко, батько відомої поетеси Лесі Клименко.                                             

З 11 листопада 1941 р. по 26 грудня 1943 р. Кожанка перебувала у фашистській окупації.

У 1941 р. 594 жителі Кожанка та Зубарів пішли на фронт, не повернулися 278 осіб.

Під час війни на цукрозаводі діяла підпільна організація на чолі з П.Я. Кривеном та С.Г. Павліченком.

На базі лікарні три тижні в тилу ворога завдяки медсестрі О.Є. Карпенка діяв підпільний госпіталь.

26 грудня 1943 р. Кожанку було звільнено. За героїзм на фронті Великої Вітчизняної війни 250 жителів Кожанки удостоєні високих урядових нагород

24 жовтня 2010 р. український пошуковий загін «Вертикаль» Українського фонду пошуку « Пам’ять» здійснив перепоховання останків загиблих воїнів, які знайшов у Ленінградській області російський пошуковий загін «Витязь».

Після війни Кожанську сільську раду очолив С.П. Дзуєнко, а Зубарську – І.Ф. Левіщенко. Головами колгоспів стали О.В. Іщенко та Д.Ф. Помазан.

У 1958 р. господарство об’єдналися в один колгосп ім. Леніна, очолив його О.М. Сіродан. У тому ж році за наказам міністра сільського господарства України радгосп (Софіївка та Новоселиця) одним із перших був затверджений Державним племінним заводом чорно-рябої породи великої рогатої худоби.

У 1959 р. газифіковано територію цукрозаводу Кожанки.

У тому ж 1959 р. колгоспники побудували цегельний завод. У 1961 р. на земельній площі об’єдналися всі господарства в Кожанський цукрозавод.

Особливого піднесення Кожанський цукрозавод досяг у 1980-ті роки під керівництвом В.П. Ніколенка. За сезон завод переробляв 167 тис. т. буряків, виробляючи 21 тис. т. цукру.

Бурякорадгосп – передове господарство з високою культурою землеробства і високопродуктивним племінним стадом. Особлива заслуга в цих досягненнях належала головному ветлікарю, заслуженому ветлікарю України О.А. Адаменку, головному зоотехніку С.Є. Руденку та зоотехніку-селекціонеру М.В. Обозюку.

За доблесну працю 5 доярок удостоєні ордена Леніна: О.І Андрієаська, Н.М. Лисюченко, Л.М. Терещенко, Г.С. Глєбова, З.А. Раус.

12 трудівників нагороджено орденом «Знаком пошани», серед них – директори цукрозаводу М.П. Шедков (1922-1944 рр.), В.П. Ніколенко (1974-1988 рр.).

32 працівники полів, ферм та цукрозаводу удостоєні орденом Трудового Червоного прапора, серед них – двічі кавалер П.В. Кононенко. Чотирьох нагороджено орденом Жовтневої революції, чотирьох орденом Трудової слави.

Медалями «За трудову доблесть» нагороджено 18 кожанчан,серед них і головний лікар Г.Г. Головінський, голова сільради М.Д.Дзуєнко, голова колгоспу О.М. Сіродан. Кожанський бурякорадгосп – учасник всесоюзних та українських ВДНГ.

19 спеціалістів і трудівників нагороджені золотими, срібними та бронзовими медалями, серед них – Г.С. Глебова, Є.Д. Пастух, К.М. Харченко, Л.М. Стародуб.

Більше 10 років Кожанський цукрозавод утримував Перехідний Червоний прапор цукротресту УРСР.

У 1960-1970-ті роки у Кожанці побудовано 2 нові школи, 2 Будинки культури, мед амбулаторію, їдальню, 6 нових магазинів, 2 багатоквартирних будинки.

У 1972 р. Кожанці надано статус селища міського типу.

З 1983 р. розпочато масову газифікацію Кожанки. Ініціатором її були М.Ф. Пивовар, М. Відман та В.П. Ніколенко. У 1986 р. введено в дію першу чергу – 6,8 км. (вулиці Шевченка, Заводська, Гагаріна та Косіора). У 2001 р. введено в дію нову АГРС, За період 2002-2009 рр. газифіковано Кожанку, мікрорайон Зубарі, село Софіївка та Степове.

У 1980-1990-х роках у Кожанці побудовано дитячий садок, 4 багато квартирних будинках, бібліотеку, в селах Софіївка та Степове зведено кортежні будинки для тваринників.

У 1990-х роках після реорганізації Кожанський цукрозавод став орендним підприємством. Відділився бурякорадгосп. Розпочався процес приватизації, внаслідок якого утворені ВАТ «Кожанський цукрозавод» та ВАТ «Кожанське».

З 1988 р. по 1996 р. директором цукрозаводу був П.П. Гайденко. У 1996-2002 рр. директором ВАТ «Кожанське» працював М.Д. Осадчий. Під час керівництва С. Чопівського (1997-2008 рр.) ВАТ «Кожанський цукрозавод» перебувало в стадії банкрутства і згодом перестало існувати як юридична особа. Останній сезон роботи цукрозаводу – 2004 р. (директор А.П. Білітаєв).

Після розпаювання ВАТ «Кожанське» (директор П.В. Скрипак) втратило свою економічну силу, стало боржником і припинило господарську діяльність. Нині паї орендують АФ «Світанок» та ПСП «Новоселицьке». У 1999 р. став банкрутом Кожанський цегельний завод.

         Селищну громаду в період 1970-2017 рр. очолював В.З. Солом’яний, А.Т. Янківський, С.К. Петренко, В.М. Резніков, Л.І. Грицаєнко, Ф.І. Чистяк, А.А. Терещенко, З.А. Галущенко, М.І. Дзуєнко., Н.Г. Обремська.

Найбільша цінність Кожанки – її люди.

Селяни пишаються односельчанином І.Д. Миколаєнком. Він першим у Кожанці за ударну стахановську працю був нагороджений орденом «Знак пошани» як робітник цукрозаводу, а під час війни став Героєм Радянського Союзу.

Удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці агроном М.С. Помазан.

Кожанська школа має глибоке коріння, славні традиції, достойних випускників: це доктор біологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка І.П. Білоконь; доктор технічних наук Ф.М. Галаджій; доктори медичних наук І.Д. Чайковська, Л.П. Мельник, П.О. Карпенко, доктор фізично-математичних наук, професор Київського педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова С.С. Левіщенко; доктор фізико-технічних наук; В.І. Ткачук; 30 кандидатів наук, серед них – заслужений агроном України М.А. Гуща.

Народився у Кожанці в селянській сім’ї педагог, ветеран Великої Вітчизняної війни, доцент, кандидат історичних наук, почесний професор Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Василь Юхимович Ніколаєнко.

Закінчивши Кожанську семирічку, починали трудовий шлях на цукрозаводі відомий український письменник В.С. Кучер, заслужений кіноактор України В.Ф. Олексієнко, провідний артист Єдиного в СРСР театру ліліпутів П.М. Сідько-Богуславський.

9 вулиць селища носять імена земляків-героїв та визволителів І.Д. Миколаєнка, С.В. Півня, М.К. Скрипака, О.В. Остапенка, Комісарова, Л.Б. Пастернака, Андрія Галущенка(Ендрю), Сергія Гуріча, Андрія Сабадаша.

Селищну громаду в період 1970-2017 рр. очолював В.З. Солом’яний, А.Т. Янківський, С.К. Петренко, В.М. Резніков, Л.І. Грицаєнко, Ф.І. Чистяк, А.А. Терещенко, З.А. Галущенко, М.І. Дзуєнко. ,Н.Г. Обремська.

Кожанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

       В мальовничому місці над рікою Кам’янкою оточена плакучими вербами та стрункими березами красується Кожанська ЗОШ І-ІІ ступенів Фастівського району. Для старшого покоління вона Зубарська, адже до утворення селища Кожанка, це був населений пункт, який мав назву Зубарі.

       В селі Зубарі школи не було. Діти навчалися в Кожанській школі. Вперше в с. Зубарі школа була створена в 1922 році в хаті селянина Петренка Митрофана Матвійовича . Першим вчителем цієї школи був Словачевський Антон Макарович.

У 1924 році з матеріалу колишньої панської економії було побудовано початкову школу,128 учнів якої навчалися у новозбудованому приміщенні та селянських хатах Григорія Головчука, Андрія Левіщенка та Павліни Козеренко.

     У1936 році за рішенням Фастівської районної ради під школу було переведено в  євангелійський молитовний будинок. З цього часу школа працювала в одному приміщені.

     Вже у 1939 році початкова Зубарська школа стала семирічкою.

Сучасне двоповерхове приміщення школи було збудовано на кошти Кожанського цукрового заводу, введено в експлуатацію у квітні 1974 року, очолив школу Козаченко Петро Афонович. Перший випуск вихованців складався з 27 учнів.

     Шкільна територія займає близько 5 га, понад 50% якої це зелені насадження, спортивний комплекс, географічний майданчик, садок, присадибна навчально-дослідницька ділянка.

  Функціонують 10 навчальних кабінетів, серед яких комп’ютерний клас, комбінована майстерня, спортивна зала. В школі створена кімната-музей розвитку освіти села Зубарі та народного побуту.

     З 1978 року по 2013 рік директором школи був Відмінник освіти України, старший вчитель, вчитель вищої категорії Груй Яків Петрович.

    З 2013 року директором школи є Берегова Людмила Леонідівна.

Дитячий дошкільний заклад "КАЗКА"

У 983 році відкрився Кожанський дитячий садок цукрового заводу, в якому функціонувало 6 груп де виховувалось 140 дітей.

      У 1999 р. дитячий садочок припинив свою діяльність.

      10 жовтня 2010 року дитячий садочок відновив своє функціонування; створено 2 групи . В 2013 році відкрито 3 групу. На даний час садочок відвідують садочок 64 діток.

Покровська  церква 1758р.

    Пам'ятка архітектури – Покровська церква побудована в 1758 р. з дерева, на кам’яному  фундаменті, покрівля – оцинковане залізо; розташована в центрі села.

    Як свідчить легенда, церкву допомогли побудувати гайдамаки. Коли селом проходили війська Швачки, селяни Кожанки розпочали будівництво церкви на місці зруйнованої . За вказівкою Швачки , гайдамаки дали  шапку злотих на відбудову церкви.  На її території захоронений священник Дмитро Парфентійович Омельяновський, який був священником 48 років. Помер 24 жовтня 1891 року на 73 році життя.

Вже у новітній історії Кожанської громади 9 хлопців гідно виконували військовий обов’язок в Афганістані; 25 - отримали статус учасника бойових дій в АТО:

Вознесенський Володимир Сергійович, Гранат Петро Петрович, Дзуєнко Віталій Миколайович, Діденко Олександр Іванович, Дубина Микола Миколайович, Каран Артем Олександрович, Каран Олександр Володимирович, Кирилко Валентин Петрович, Люльченко Олексій Володимирович, Макаренко Сергій Миколайович, Оникієнко Олександр Анатолійович, Пітулько Сергій Миколайович, Пономаренко Сергій Миколайович, Савчук Володимир Олександрович,Свинаренко Олександр Валерійович, Сиротін Сергій Васильович, Страшенко Євген Вікторович, Уманець Ігор Борисович, Чередніченко Ігор Анатолійович, Яхнівський Сергій Петрович, Куценко Сергій Володимирович, Кравченко Ярослав Павлович, Ольховський Олег Борисович, Юрієнко Вадим Владиславович. 

    Троє жителів Кожанки загинули в АТО, ставши прикладом мужності, героїзму, синівської любові до батьківського краю...

02.02.2015 року, виконуючи свій конституційний і громадський обов’язок, учасники антитерористичної операції, загинули військовослужбовці 25-го окремого мотопіхотного батальйону “Київ­ська Русь”, – Гуріч Сергій Миколайович (15.12.1987, смт. Кожанка - 02.02.2015) та Сабадаш Андрій Васильович (28.01.1971, смт. Кожанка – 02.02.2015).

           02.09.2015 року, віддав життя волонтер, учасник подій на Майдані та бойових дій в АТО, головний позаштатний працівник, оперативного підрозділу Служби безпеки України, учасник російсько-української війни -  Галущенко Андрій Вікторович (позивний «Ендрю»), (02.02. 1975, смт. Кожанка – 02.09.2015).

          Згідно рішення Кожанської селищної ради на фасаді ЗОШ I-III ст.(вул. Шевченка, 171) – 27.05.  2015 р. та 02.02.2016 р. встановлено меморіальні дошки на честь військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність нашої держави у зоні АТО, а

саме: Сабадаш А.В. та Гуріч С. М., і Галущенко А.В., їхніми іменами названо вулиці селища.

 

Галущенко Андрій Вікторович (Ендрю)

Народився 02 лютого 1975 року в селищі Кожанка Фастівського району Київської області.

З 1981 по  1990 рік навчався в Кожанській ЗОШ І-ІІІ ст.

З 1990 по 1992 рік навчався у Київському Суворовському училищі, закінчив із срібною медаллю.

З 1992 по 1994 рік навчався у Київському вищому військовому авіаційно-інженерному училищі, за спеціальністю - математика і програмне забезпечення АСУ.

З 1994 по 1998 рік навчався в Київському Національному університеті імені Т.Г.Шевченка, факультет кібернетики, отримав диплом магістра.

У 1998 році вступає до аспірантури. Викладач інформатики у Київському Суворовському училищі ім. Богуна.

З 2000 року працює провідним фахівцем в Київському інформаційно-правовому центрі.

Працював провідним фахівцем по роботі з персоналом в ЗАТ «Українська торгово-промислова корпорація ВіДі.

Активний учасник помаранчевої революції.

З 2010 по 2012 рік працює майстром будівельних та монтажних робіт в ТОВ «Альппром». У 2011 році створює в селищі Кожанка ТОВ «Гефест».

З грудня 2013 року активний учасник Революції гідності. Під час проведення антитерористичної операції на Сході - командир роти розвідки, волонтерська робота.

Був одружений, донька Анастасія 1996 р.н.

Загинув 02 вересня 2015 року. Захоронений в селищі Кожанка 4 вересня 2015 року.

 

Гуріч  Сергій Миколайович

Народився 15 грудня 1987 року в селищі Кожанка Фастівського району Київської області.

З 1994 по  2003 рік навчався в Кожанській ЗОШ І-ІІІ ст.

Після закінчення школи вступив до технікуму при Авіаційному університеті, згодом перевівся до Фастівського автодорожнього технікуму, який закінчив за спеціальністю інженер-механік.

У 2006 році був призваний до лав Збройних сил України. Служив у Житомирській 95 аеромобільній бригаді.

Після служби в армії працював в ДП «Преса». Далі трудовий шлях продовжив у м. Київ в СП «Анатоль», де працював до мобілізації - червня 2014 року.

Брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області.

Загинув 2 лютого 2015року в м. Дебальцево Донецької обл. Захоронений в сел. Кожанка 05 лютого 2015 р.

 

Сабадаш Андрій Васильович

Народився 28 січня 1971 року в селищі Кожанка Фастівського району Київської області.

З 1977 по 1985 рік навчався в Кожанській ЗОШ І-ІІІ ст.

Після закінчення школи вступив до медичного училища №3

м. Києва (не закінчив).

1988-1990 рр. - служба в Армії м. Москва.

З 1991 року робітник цегельного заводу. Пізніше водій вантажних автомобілів.

Був одружений. Має доньку - Сабадаш Марію 2002 р.н.

11.06.2014 року мобілізований Фастівським ОМВК до військової частини В 0676.

Брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області.

Загинув 2 лютого 2015 року в Донецькій обл. с. Рідкодуб. Захоронений в сел. Кожанка 27 лютого 2015 р.

ПАМЯТНИК РОЗСТРІЛЯНИМ ЄВРЕЯМ 

06.07.2016 року. відбулося урочисте відкриття пам'ятника, людям єврейської національності, розстріляним на краю лісу в селищі Кожанка 24 липня 1941 року, за сприяння та участі Всеукраїнського єврейського конгресу в особі голови конгресу Йосифа Ігоровича Аксельруда, представників Фастівської районної адміністрації в особі Віктора Володимировича Куценка, мера міста Фастова в особі Михайла Володимировича Нетяжука, Кожанської селищної ради в особі її голови Наталії Григорівни Обремської, представників громадськості селища Кожанка Людмили Олександрівни Макаренкової, Антоніни Зіновіївни Натоки, Ольги В'ячеславівни Костоглодової та інших.    

       Війна на нашій землі розпочалася 22 червня 1941 року раптово і зловісно. В перші дні війни сотні чоловіків-односельців були мобілізовані на фронт. Ворог наступав стрімко і вже на початку липня в селищі Кожанка встановився новий окупаційний порядок з його складовими: комендатурою, поліцією, примусовою працею та расово-етнічною ідеологією. День 24 липня став чорним днем для жителів єврейської національності. В їхні помешкання вривалися поліцаї і беззахисних гнали до лісу. Всього за встановленими даними жертв було понад 40 осіб. Серед них: дітей до 16 років – 6; жінок – 18; чоловіків – 18.

Зіновій Іванович Масло, Людмила Георгіївна Смеречинська, Віра Йосипівна Гранат та Лілія Михайлівна Бедренко – живі свідки розстрілу своїх однокласників, учителів, земляків – євреїв.

      Згадали й тих, хто допомагав євреям врятуватися, зокрема, - односельчанку Тетяну Левіщенко (1929 – 2010), нагороджену у 2010 році орденом «За мужність» ІІІ ст. за порятунок від загибелі єврейської дівчинки під час фашистської окупації Київщини та удостоєну Фондом «Пам’ять жертв фашизму» Республіканського союзу єврейської культури УРСР почесного звання «Праведник України» (1996). На відзначення мужнього громадянського поступку ім’я Тетяни Іванівни Левіщенко занесено до Книги видатних громадян «Золотий фонд Фастівщини».

До Книги «Золотий фонд Фастівщини» внесено видатних громадян селища:

 • Глєбова Галина Степанівна 1930 -. 2017 р.р. працювала дояркою Кожанського бурякорадгоспу.  Нагороджена орденом «Знак Пошани» та орденом Леніна.
 • Карпенко Петро Олександрович  - за видатні досягнення , доктор медичних наук.
 • Кононенко Петро Васильович 1944 -2016 р.р.. - за видатні досягнення. Нагороджена двома   орденами Трудового Червоного Прапора, бронзовою медаллю ВДНГ.
 • Раус Зінаїда Андріївна 1943р. працювала дояркою Кожанського бурякорадгоспу                  

Нагороджена орденом Леніна,  орденом Трудового Червоного Прапора.

 • Білоконь Іван Петрович 1914 р.н. – доктор біологічних наук,  професор. Має понад 270  друкованих праць.
 • Галаджій Федір Максимович  1914 р.н.– за видатні досягнення, доктор технічних наук. Нагороджений орденом Олександра Невського, орденом Червоної  Зірки, 

двома орденами Вітчизняної війни ІІ та І ступенів, орденом  Трудового 

Червоного Прапора.

 • Івченко Яніна Степанівна  1964 - 1993 р.р.– за видатні досягнення, актриса Київського  драматичного театру ім. Франка.
 • Левіщенко Сергій Сергійович 1944 - 1996р.р.. - за видатні досягнення , доктор фізико- математичних наук.
 • Ніколенко Володимир Прокопович 1936-1987 р.р. – працював директором Кожанського цукрокомбінату. Нагороджений орденом «Знак Пошани», бронзовою та срібною медалями ВДНГ.
 •  Рашківський Дмитро Онисимович  1938- 2005 р. р. Відмінник освіти, понад тридцять років працював директором Кожанської ЗОШ І-ІІІ ст.  
 • Музика Василь Фокович 1923-1978 працював директором цукрозаводу з 1961р. по 1974 р.,  «Відмінник соціалістичних змагань Української РСР» , нагороджений значком  ІІІ ступеня «Кращий кукурудзовод Київщини», значком «Ветеран праці», двома бронзовими медалями виставки досягнень народного господарства СРСР

За воєнні заслуги нагороджений медалями : «За бойові заслуги», «» За оборону Москви», За перемогу над Німеччиною», пам’ятними та ювілейними медалями

        Чистяк Франц Іванович 1941-2010 р.р.- нагороджений багатьма почесними грамотами Фастівської районної ради,  грамотою Київського обкому профспілки працівників освіти, грамотою Українського  республіканського комітету профспілки працівників освіти, Почесною грамотою Міністерства Освіти УРСР, грамотою Кожанського цукрового комбінату за активну участь в роботі ДНД ,

 У 1989 році нагороджений медаллю Ветеран праці .

Франц Іванович двічі обирався головою Кожанської селищної ради (1996-2000 р.)

ІНФРАСТРУКТУРА

Відомості про підприємства, установи та організації, що розташовані на території Кожанської селищної ради Фастівського району Київської області

 

№ з/п

Назва підприємства

Форма власності

Адреса реєстрації

Фактичне місце розташування

П.І.П. власника, конт. тел.

П.І.П. директора, конт. тел.

 

Вид діяльності

Примітки

 1.  

ТОВ «Фазор»

приватна

смт Кожанка, вул. А.Галущенка 1б

смт Кожанка, вул. А.Галущенка 1б

 

Будник Роман Петрович

0965637785

промисловість (завод органічних рідин)

 

 1.  

ТОВ «Центральні теплові мережі»

приватна

м. Васильків вул. Володимирська 57а

смт Кожанка, вул. Шкільна 1

 

Бублик Дмитро Олександрович

котельня

 

 1.  

ФОП Сажко А.В.

приватна

смт Кожанка, вул. Дружби 21

смт Кожанка, вул. Шев-ченка,83, 191,Ново-селицька,1а, А.Сабадаша

Сажко Володимир Андрійович

0672607859

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Подворна О.В.

приватна

смт Кожанка, вул. Поштова 22

смт Кожанка, вул. Поштова 1а

Подворна Оксана Василівна

0975659658

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Юр’єв В.М

приватна

смт. Кожанка, вул. Шевченка 16а

смт Кожанка

вул. Шевченка,

16 а

вул. Поштова,11а,

вул. А. Сабадаша, 27

Юр’єв Василь Миколайович

0674637030

 

торгівля

вул. Шевченка 16 а- недіюча

 1.  

ФОП    Добринін О.В.

приватна

смт Кожанка вул. А. Галущенка

смт Кожанка вул. Садова, вул. Шкільна 16 А,

село Софіївка вул. Яхнянська

Добринін Олег Васильович

0968478932

 

торгівля

вул. Садова та вул. Яхнянська - недіюча

 1.  

ПСК «Успіх»

колективна

смт Кожанка вул. Заводська, 1

смт.Кожанка, вул. Завод-ська 4а, Шев-ченка 171

 

Костючок Катерина Юріївна

0974962330

торгівля

 

 1.  

ФОП Бондар В.В.

приватна

м. Б.Церква, вул. Залізнична 114а/7

смт Кожанка, вул. Шевченка 69б

Бондар Вікторія Вікторівна

 

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Бондар Р.В.

приватна

Черкаська обл., Горо-дищенський р-н, с. Вербів ка, вул. братів Оселе-дьків 52

смт Кожанка, вул. Шевченка 69б

Бондар Руслан Васильович

0967680309

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Яцун В.В.

приватна

м. Б.Церква, вул. Осипенка 129

смт Кожанка, вул. А.Сабадаша 5а

Яцун Віктор Вікторович

0989172857

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Мусієнко І.І.

приватна

смт Кожанка, вул. С.Гуріча 2

смт Кожанка, вул. С.Гуріча

Мусієнко Ірина Іванівна

0974084879

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Полякова О.А.

приватна

смт Кожанка, вул. Шевчен-ка 285

смт Кожанка вул. Шевчен-ка 285

Полякова Олександра Анатоліївна 0984083546

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Гонтар Ю.В.

приватна

Київська обл. Фастівський р-н с. Доро-гинка, вул. Кірова 17-А

с. Софіївка, вул. Яхнянська

Гонтар Юрій Васильович

0978073896

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Солом'яний В.Ю.

приватна

 смт Кожанка   пр. Заводський

смт Кожанка вул. Заводська 2а

Солом'яний Віталій Юрійович

0633566260

 

торгівля

 

 1.  

ФОП Куценко Ю.Ю.

приватна

смт Кожанка, вул. Шевченка 254

смт Кожанка, вул. Шевченка, 254

Куценко Юлія Юріївна

 0672622996

 

торгівля

 

 1.  

ТОВ «Алекс»

приватна

смт Кожанка, вул. Заводська 17а

смт Кожанка, вул. Заводська 17а

 

Стратюк Наталія Станіславівна 

0979652110

торгівля

 

 1.  

ПП «Вирій»

приватна

 м. Фастів, вул. Якубовсько-го 36

смт Кожанка, вул. Заводська 11

 

Павловсь-кий Михайло Сергійович

0456566107

АЗС

 

 1.  

ТОВ ФМРАО «Міжрайфармація»

приватна

м. Фастів, вул. Соборна 36

смт Кожанка, вул. Шевченка 5

 

Тишкевич Олена Василівна

0665599986

аптека

 

 1.  

ТОВ «Грегут»

приватна

смт Кожанка, вул. Скрипака 1

смт Кожанка, вул. Скрипака 1

 

Тимошенко Олександр Володимирович 

0672204753

тварин-ництво

 

 1.  

ПП «Велес Трейдинг»

приватна

 м. Київ, вул. Дегтярівська 9

смт Кожанка, вул. Поштова

Котеленець Руслан Анатолійо-вич

Чепак Олександр Миколайо-вич

0675053353

зерносклад

 

 1.  

Скворчинський П.А.

 

 

смт Кожанка вул. Шкільна

 

 

склад, контора

 

 1.  

ФОП Ландар А.П.

приватна

 м. Київ, вул. Ак.Глушкова 32, кв. 131

смт Кожанка, вул. А.Сабадаша 26

Ландар Алла Петрівна

Володимир Павлович

0674461288

ритуальні послуги

 

 1.  

Релігійна громада

(колишня будівля клубу)

приватна

 

смт Кожанка вул. Шевченка 180 а

 

 

 

 

 1.  

Оксененко В.Г.

Заклад культурно-просвітницького обслуговування

(колишня будівля клубу)

приватна

м. Київ, вул. Декабристів 5а, кв. 54

село Софіївка вул. Яхнянська,37

Оксененко Валентина Георгіївна

Фібіано Яна Геннадіївна

Реабіліта-ційний центр

«Життя заради людей»

 

 1.  

Кожанська ЗОШ І-ІІІ ст.

державна

 

смт Кожанка вул. Шевченка, 173

 

Директор школи Мусієнко Ірина Іванівна

0974084879

 

 

 1.  

Кожанська ЗОШ І-ІІ ст.

державна

 

смт Кожанка вул. Шкільна,1

 

Директор школи Берегова Людмила Леонідівна

0972482920

 

 

 1.  

Будинок культури

державна

 

смт Кожанка

вул. Заводська,5

 

Директор Бк Зайцева Любов Вікторівна

0963345896

 

 

 1.  

ДНЗ «Казка»

державна

 

смт Кожанка вул. Заводська буд.6 А

 

Завідувач садочка

Грицевич Наталія Олексан-

дрівна

0984970062

 

 

 1.  

Селищна рада

державна

 

смт Кожанка

вул. Заводська 6 А

 

В.о. селищного голови Поспішна Наталія Олексіївна

0456543783

 

 

 1.  

ВАТ «Кожанське»

приватна

 

с. Софіївка

вул. Яхнянська

 

 

контора

недіюча

 1.  

ФГ «Стар Агро»

приватна

 

село Степове

 

Березовська Надія Миколаївна,  Березовський Анатолій Миколайович

0674110207

фермерське господар-ство

 

 

 

Нормативно – правові акти:

«Програма соціально-економічного та культурного розвитку  територіальної громади смт Кожанка, сіл Софіївка та Степове на 2018 рік»;

«Правила благоустрою території Кожанської селищної ради та схема санітарної очистки населених пунктів»

В.О. голови селищної ради                                               (підпис)                        Н.О.Поспішна