Skip to Content

На Фастівщину завітала пересувна виставка оригінальних карт Київщини

У Фастівському краєзнавчому музеї відкрилася виставка копій оригінальних карт з колекції Державного архіву Київської області «Київщина на картах 16-19 ст.», присвячена 85-річчю утворення Київської області.  З квітня 2017 року зазначена виставка мандрувала різними районами та містами Київської області. Сьогодні вона завітала і  на Фастівщину.  

Експозиція виставки складається із декількох розділів: карти дворянських садиб; церковних та монастирських володінь; сіл, селищ, містечок; повітів; намісництв і губерній. Також представлена Поштова карта Київського намісництва з позначенням поштових доріг (1781-1797рр.) із фондів Державного архіву Київської області, яка внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України як унікальний документ. 

Екскурсію для учасників заходу провела  начальник відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області, кандидат історичних наук Ольга Миколаївна Бєлая. Представляючи присутнім ряд копій оригінальних карт, створених землемірами Київської губернії 18-19 ст., вона розповідала про історію їх виникнення та провела детальний аналіз по кожній із них.

У відкритті виставки взяли участь керівники міськвиконкому на чолі з міським головою Михайлом Нетяжуком, представники райдержадміністрації, місцевих установ та організацій, історики, краєзнавці, громадські діячі, пересічні громадяни.