Skip to Content

ПОВІДОМЛЯЄ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Що робити, коли користі від незаконно придбаного «BMW» -525 на іноземній реєстрації менше, ніж шкоди?

Київською митницею ДФС виявлено черговий факт використання автомобіля з іноземною реєстрацією з порушеннями чинного законодавства.

Цього разу в поле зору митників потрапив «BMW» 525, 1998 року випуску під керуванням нашого співвітчизника, який потрапив в ДТП в Київській області.

В ході проведення перевірки, згідно з інформацією наявною у митній базі даних «Інспектор», встановлено, що зазначений автомобіль в лютому цього року ввезено на митну територію України громадянином Молдови через пункт пропуску «Угринів-Долгобичув» в митному режимі «тимчасове ввезення до 1 року» із заявленою метою - особисте користування.

Відповідно до пояснень нашого співвітчизника, який знаходився за кермом авто, транспортний засіб «BMW» 525 був придбаний ним у лютому місяці 2017 року у громадянина Азербайджана, тоді ж українець за гроші отримав і довіреність на авто.

Разом з тим, чинним законодавством передбачено, що передача транспортного засобу в користування іншій особі у вказаному випадку можлива виключно за умови сплати до бюджету належних платежів.

Зокрема, пунктом 60 статті 4 Митного кодексу України зазначено: транспортні засоби особистого користування, зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію винятково для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно. В той же час, виявилося, що станом на 18.07.2017 вищезазначений автомобіль особистого користування за межі митної території України не вивезений, а переданий для користування іншій особі.

А це означає, що громадянин Молдови використав транспортний засіб «BMW», який був ввезений для особистого користування, стосовно якого надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил, автомобіль вилучено до винесення рішення у справі.

Звертаємо також вашу увагу, що в соціальних мережах і навіть в деяких засобах масової інформації продовжує розповсюджуватися викривлена інформація щодо порядку використання транспортних засобів зареєстрованих в інших країнах резидентами України.

Так, досить часто поширюються коментарі від осіб, які називають себе кваліфікованим юристами та фахівцями митного права, при цьому намагаючись ввести в оману населення нашої держави щодо правомірності використання транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Швидше за все такі «фахівці» мають на меті отримання прибутку за рахунок реалізації ввезених із закордону авто пов’язаними з ним особами.

Довідково: статтею 93 Митного кодексу України передбачено, що товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, не можуть використовуватись з жодною іншою метою, крім транзиту і повинні бути доставленими у митний орган призначення до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу.

Пунктом 1 статті 95 Митного кодексу України встановлено, що строк транзитних перевезень для автомобільного транспорту становить 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності одного митного органу - 5 діб).

Нагадуємо Порядок заповненнярозрахункових документів при сплаті податків та зборів до бюджету

ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників податків, що розрахункові документи при сплаті податків та зборів до бюджету  заповнюються відповідно до вимог наказу МФУ від 24.07.2015 №666«Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України12 серпня 2015 р. за N 974/27419, із змінами і доповненнями.

Зокрема, в полі «призначення платежу» обов’язково вказуєтьсякод ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків.

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

 Приклад заповнення поля “призначення платежу” розрахункового документу:

*

;101

;20120559

;ПДВ за березень

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

Поле N 1: друкується службовий код (знак) "*" (ознака платежу);

поле N 2: друкується розділовий знак ";"друкується код виду сплати (формат ссс - тризначне число);

поле N 3: друкується розділовий знак ";"друкується один з нижченаведених реквізитів: 1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); 2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

поле N 4: друкується розділовий знак ";"друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі

поле N 5: друкується розділовий знак ";"

поле N 6: друкується розділовий знак ";"

поле N 7: друкується розділовий знак ";"

Декларацію з податку на прибуток за ІІ квартал 2017 року необхідно подати за оновленою формою

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє платникам податку на прибуток, що 9 червня 2017 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» .

Державною фіскальною службою України у листі від 30.06.2017 №16989/7/99-99-15-02-01-17 «Про набуття чинності наказу Мінфіну від 28.04.2017 №467» рекомендовано платникам податку на прибуток підприємств, які звітують щоквартально, подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період  (ІІ квартал 2017 року) за оновленою формою.

Згідно з положеннями Податкового кодексу України, щоквартально декларацію з податку на прибуток підприємств подають:

- платники податку на прибуток з доходом за минулий 2016 рік понад 20 млн. грн.;

- підприємства, які ліквідуються у ІІ кварталі 2017 року;

- підприємства, які з ІІІ кварталу 2017 року перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;

- платники єдиного податку-юридичні особи третьої групи, у разі виплати дивідендів засновникам-юридичним особам та сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Нагадуємо, що подати декларацію з податку на прибуток  підприємств за ІІ квартал 2017 року необхідно до 9 серпня 2017 року, а сплатити податок на прибуток – до 18 серпня 2017 року.