Skip to Content

Пришивальницька сільська рада

 

Пришивальницька сільська рада

Пришивальня – село, центр сільської ради, розташоване на правому березі річки Ірпінь за 16 км від районного центру. Площа 340,3 га, населення – 336 чоловік, кількість дворів – 293. До складу Пришивальницької сільської ради входять с.Кончаки та х.Вишня.

За архівними джерелами с. Пришивальня було засновано на рубежі Х – ХІІ ст., про що свідчать залишки великого городища часів Київської Русі.

Історія села також тісно пов'язана з видатним козацьким полковником С. Палієм. Згідно архівним даним за 1864 рік «Сказания о населенных местностях Киевской губернии» автора – збирача Л. Похілєвича, говориться про те, що Пришивальня – село дуже древнє, доказом чого є древнє замковище, оточене земляним валом. На початок ХІХ ст., згідно подальшому опису, «жителей обоих пола: православных 521, римских католиков 206, евреев 12».

Про Пришивальницьку церкву в ім'я великомученика Георгія згадується в візиті 1746 року Фастівського деканату, священником якої був Тимофій Лисенецький.

На території сільської ради функціонують: клуб, бібліотека, два продовольчі магазини, відділення зв'язку, медпункт та православна церква св.Георгія.