Skip to Content

Про надання пільг та субсидій на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком

Законами України передбачено право окремих категорій громадян на знижку плати за користування житлом (квартирної плати) в межах встановлених норм.

Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329), громадянам надається щомісячна житлова субсидія на оплату житлової послуги (послуги з управління багатоквартирним будинком) та комунальних послуг.

Відповідно до Закону України „Про житлово-комунальні послуги” від 09.11.2017 (зі змінами) (далі -Закон) до житлово-комунальних послуг належать житлова послуга (послуга з управління багатоквартирним будинком, яка включає утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, утримання ліфтів, поточний ремонт спільного майна тощо) та комунальні послуги.

Законом також передбачено, що договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм цього Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними цим Законом. Пільги та субсидії для відшкодування витрат з оплати послуг з утримання будинків і  споруд та прибудинкових територій надаються до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (далі - постанова № 409) встановлено соціальну норму житла, в межах якої надаються громадянам субсидії та пільги на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистота надаються пільги.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що управління багатоквартирним будинком включає утримання будинку, пільги та субсидії на оплату послуг з утримання багатоквартирним будинком надаються до набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком в межах норм на управління багатоквартирним будинком, визначених постановою № 409.

В межах зазначених норм надаються також пільги на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком особам, яким згідно із законами України мають право на знижку плати за користування житлом (квартирної плати).