Skip to Content

Про переваги впровадження енергоменеджменту та енергоефективності йшлося на семінарі у Київській обласній державній адміністрації

 

За ініціативи Держенергоефективності та підтримки Київської обласної державної адміністрації 07 червня в приміщенні адміністрації відбувся семінар з впровадження у Київській області енергосервісу та енергоменеджменту. До участі були запрошені голови райдержадміністрацій,  міські голови (міст обласного значення), енергоменеджери районів/міст, селищні, сільські голови (смт Баришівка, с.Недра, с.Бзів, с.Волошинівка Баришівського району; с.Блиставиця, смт Немішаєве Бородянського району; с.Богданівка, с.Літки, с.Шевченкове, с.Гоголів Броварського району; м.Богуслав; смт Володарка, с.Руде, с.Городище-Пустоварівка Володарського району; смт Калинівка Васильківського району; с.Демидів Вишгородського району; с.Нова Олександрівка Згурівського району; смт Ворзель Ірпінського регіону; м.Кагарлик; с.Крюківщина Києво-Святошинського району; с.Старі Безрадичі Обухівського району; смт Рокитне, с.Насташки, с.Синява Рокитнянського району; смт Ставище, с.Красилівка, с.Гейсиха, с.Гостра Могила Ставищенського району; с.Стовп’яги, с.Студенки Переяслав-Хмельницького району та інші), розпорядники бюджетних коштів (керівники/заступники керівників відділів/управлінь з питань освіти, охорони здоров’я РДА та МВК.

Спочатку відбулась протокольна зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука та директора представництва Фонду Еберта в Україні Маттеса Бубе з очільником Київщини Олександром Горганом.

На семінарі «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ» голова облдержадміністрації Олександр Горган повідомив, що у 2017 році в Київській області збудують перший соціальний об’єкт в Україні у форматі пасивного будинку, який споживатиме мінімальний об’єм енергоресурсів. Вже виділені кошти, розроблений проект амбулаторії, відкриття якої заплановане на жовтень.

За словами О.Горгана, енергоефективність - це не якась забаганка чи довільна програма. Це - невідворотна і вкрай необхідна програма заощадження бюджетних коштів.

«На кінець 2016 року Київська область займала одне з останніх місць в енергозаощадженні.

1 млрд. 400 млн. гривень ми платили за опалення комунальних обєктів, це колосальні кошти. В ЄС державою фінансуються лише ті будинки, які споживають не більше 15 кіловат енергії на 1 кв.м на рік, це так звані пасивні будинки.

Середня норма споживання об’єктів соціальної сфери Київської області 380 кіловат. Ми ж поки гріємо повітря»,- зазначив очільник області.

Олександр Горган також наголосив, що в 2017 році Київщина проведе колосальну роботу по енергомодернізації об’єктів соціальної сфери.

«Кожен об’єкт отримає енергопаспорт в динаміці за три останні роки. Розроблена унікальна і єдина в Україні програмна платформа даних з енергоефективності в якій будуть всі до одного об’єкти – клуби, амбулаторії, дитячі садки, школи. Все буде обліковуватися і ми розумітимемо з чим нам працювати»,- зазначив голова Київської ОДА.

Олександр Горган також зауважив, що ефективність роботи кожного голови РДА чи міського голови буде значною мірою залежати від кроків, які здійснюються в сфері енергоефективності.

Він додав, що пріоритетності програмі додає і той факт, що за програму енергоефективності обласна рада проголосувала одноголосно, чого не було за жодного губернатора.

Робота семінару була розбита на дві частини - панель №1 «Енергосервіс: Повернення ЕСКО-інвестицій-2016, перші заощадження у бюджеті-2017, ЕСКО-інвестиції - 2017» та панель №2 «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: Реалії енергоефективності без капіталовкладень». Це дозволило різнобічно розглянути проблеми та напрацювання.

Із доповідями виступили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук («Енергосервіс в бюджетній сфері: Правові засади, зобов’язання Держенергоефективності та відповідальність регіонів у 2016 році») та Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт («Впровадження енергосервісу: Перешкоди та можливості для бізнесу та розпорядників бюджетних коштів»), начальник Управління енергоменеджментуДерженергоефективності – Павло Ладецький («Зобов’язання за прийнятим Планом заходів із впровадження систем енергоменеджменту в бюджетних установах»), заступник Голови Київської ОДА Олег Міщенко та директор ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності» Людмила Синецька («Дорожня карта впровадження регіональної системи енергоменеджменту у Київській області. Основні завдання - 2017»), Славутицький міський голова Юрій Фомічев («Заощадження громади від енергомоніторингу бюджетних установ Славутича»).

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук наголосив, що сьогодні Київщина є лідером за кількістю ЕСКО-договорів у бюджетній сфері.

«За умовами ЕСКО-договорів очікуване скорочення енергоспоживання становить від 8% до 30%. Втім, сьогодні деякі інвестори заявляють про те, що реальні обсяги економії перевищують очікувані. Наприклад, за даними компанії «КиївЕСКО», в середньому фактичні показники економії теплової енергії вдвічі більші за заплановані», – зауважив Голова Агентства Сергій Савчук. Він також повідомив, що на сьогодні Держенергоефективності проводить  енергомоніторинг у 153 містах та 2 регіонах України. Зокрема, його запроваджено у чотирьох містах Київщини – Славутичі, Борисполі, Українці та Обухові.

Вказавши на кореляцію між очікуваною та фактичною економією енергоресурсів, а також розповівши про заплановані інвестиції – 2017, практичними враженнями поділились ЕСКО-інвестори:

  • ТОВ «КиївЕСКО» (інвестор м. Київ)
  • ТОВ «ЕНЕРГОСЕРВІС Н» (інвестор м. Київ)
  • ТОВ «Енерго-Тех-Інвест» (інвестор м. Київ)
  • ТОВ «ДТЕК ЕСКО» (інвестор м. Київ)
  • ТОВ «Інтеренерго Сервіс» (інвестор Одеська обл)
  • ТОВ «Український енергетичний траст» (інвестор Полтавська обл)
  • ТОВ «ЛедЛайтСолюшн» (інвестор м. Канів)
  • ТОВ «Аврора терм» (потенційний ЕСКО інвестор)

Серед учасників семінару була начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, будівництва та цивільного захисту населення Фастівської райдержадміністрації Ксенія Перехрест.
ДодатокРозмір
- виступає М.Бубе.jpg4.48 МБ
- М.Бубе, С.Савчук, О.Горган в президії.jpg4.78 МБ
- перед слухачами семінару.jpg5.33 МБ