Skip to Content

Триліська сільська рада

08552 с. Триліси, вул. Горького, буд.22, 

службовий телефон (факс) – 43-6-22

службовий телефон – 43-6-23

e-mail: tsr. gov@gmail. сom

 

Структура сільської ради 

Сільський голова – Яківець Валентина Олександрівна

Секретар виконавчого комітету сільської ради – Шимченко Ольга Іванівна

Бухгалтер – Єршова Надія Іванівна

Спеціаліст-землевпорядник – Терлецька Інна Олександрівна

Діловод – Шляхтиченко Людмила Володимирівна

 

Розпорядок роботи, часи прийому 

понеділок  - з 8::00 год. до 17:15 год;

вівторок -  з 8::00 год. до 17:15 год;

середа - з 8::00 год. до 17:15 год;

четвер - з 8::00 год. до 17:15 год;

обідня перерва з 12:00 годин до 13:00 годин;

п’ятниця з 8::00 год. до 15:00 год.

прийомний день – середа

Символіка Триліської сільської ради

Поле герба розділене на три симетричні частини, що вміщують 3 кольори – малиновий (символ мужності, боротьби за власні землі), голубий (символ миру і злагоди) та зелений (символ мальовничої природи триліських лісів). На тлі нижньої  зеленої частини – фрагмент зруйнованої фортеці золотистого кольору (як згадка про легендарних декабристів Чернігівського полку, що загинули на триліських землях). У центрі, на межі малинової та синьої частин,- мальтійський хрест сріблястого кольору, стріла і шаблі. Вінчає цю композицію зображення трьох дубових листків зеленого кольору – як згадка про історичну назву “Триліси”.

Тло прапора розділене на 3 частини: нижня – зелена горизонтальна, що займає 1/3 прапора та дві вертикальні (малинова і синя), 2/3 прапора. На малиновій смузі – сріблясте зображення мальтійського хреста.

Площа

- 894,4 га.     

Населення

- 2392 чол.

Населений пункт Триліси розташований в межах Придніпровської височини. Середня висота над рівнем моря 186 м. На території с. Триліси поширені чорноземи та глинисті грунти.  По селу протікає річка Кам’янка, притока р. Рось.

ІСТОРІЯ СЕЛА

Триліси (в писемних джерелах – Трилесы, Трилесся, Трылисы) – одне з найдавніших поселень Придніпров'я. Триліси вперше згадуються в ХІV ст., коли київський князь Володимир Ольгердович грамотою, виданою в 1390 році, стверджував право володіння ними за князем Юрієм Половцем-Рожиновським зі Сквири. Наприкінці ХІV – на початку ХVІІ ст. татарські орди п'ять разів спустошували Триліси, а в 1600 році – повністю спалили. Проте невдовзі містечко почало відроджуватися.

Яскраву сторінку вписали жителі Триліс в історію визвольної війни українського народу 1648-1654рр. У серпні 1651року, коли селянсько-козацькі війська на чолі з Богданом Хмельницьким після поразки під Берестечком відступили до Білої Церкви, польське військо зупинилося під Трилісами. На світанку 23 серпня 1651 року загін у складі 600 піхотинців і 400 драгунів з чотирма гарматами розпочав штурм Триліс. Бій був нерівним, але жителі захищялися мужньо.

Однією з найважливіших подій у житті Триліс ХІХ ст. було повстання Чернігівського полку. П.І. Пестель 13 грудня 1823 року за доносом був заарештований, тому повстання очолив підполковник С.І. Муравйов-Апостол. 28 грудня Муравйов-Апостол приїхав у Триліси. Царський уряд жорстоко розправився з декабристами. В 1965 році на відзнаку 140-річчя повстання Чернігівського полку в селі споруджено пам'ятник.

У другій половині ХІХ ст. економічне життя Триліс дещо пожвавилось. У 1856 році В. Браницький збудував тут гуральню, на якій працювали кріпаки. Крім гуральні, в селі була панська економія, водяний млин і 3 кузні.

Соціалістичне будівництво в селі після закінчення громадської війни проходило в складних і важких умовах.

Поступово розгорталася в селі і культурно-освітня робота. Вже восени 1920 року було відкрито початкову школу. В селі працювала бібліотека, яка в 1927 році налічувала 3 тис. книжок.

Наприкінці 1930 року в Трилісах було 5 колгоспів: ім. Петровського, ім. 16-річчя РСЧА, Політвідділ, МЮД та ім. Шевченка. У 1939 році ланки колгоспу ім. 16-річчя РСЧА, які очолювали М. Мельниченко, А. Іванченко, В. Димура та П. Дакало зібрали по 320 цнт цукрових буряків з кожного гектара. Перед Великою Вітчизняною війною стопудової врожаї зернових вирощував колгосп ім. Петровського, головою якого був Г.В. Лень, нагороджений за бойові заслуги під час війни з білофінами орденом Червоного Прапора. За досягнуті успіхи в розвитку громадського господарства Колгоспи ім. 16-річчя РСЧА та ім. Петровського у 1920 році були учасниками сільськогосподарської виставки, а конюх артілі ім. 16-річчя РСЧА С.С. Лень, одержав Малу золоту медаль Головного виставочного комітету.

Значне місце в господарському житті Триліс посідав спиртзавод. У 1923 році закінчилася його відбудова, а через два роки він перевищив рівень виробництва. У 1934 році підприємство реконструйовано. Колектив заводу в 1939 році підвищив продуктивність праці. А в 1940 році виробив понад план 21 тис. декалітрів спирту.

Тяжким випробуванням для трилісців була війна. 17 липня 1941 року гітлерівці вдерлися в Триліси. Вони арештували, ув'язнили і закатували 93 партійних. Радянських і комсомольських активістів. 252 юнаків і дівчат відправили на каторгу до Німеччини. 7 листопада 1943 року частини 3-ї танкової армії визволили Триліси, але 11 листопада мусили залишити село. Остаточно Триліси були визволені від окупантів 25 листопада 1943 року. Жителі села відразу приступили до відбудови зруйнованого господарства.

Влітку 1950 року всі п'ять колгоспів об'єднались в один – ім. Сніцера. Гордістю колгоспу є люди. Свинарка Г.Г. Пустовіт та доярка Г.А. Денисюк та багато інших трудівників відзначені урядовими нагородами, а ланкова Оксана Тимофіївна Музиченко нагороджена орденом Леніна. У 1970 році 68 чоловік удостоєні ювілейної медалі «За доблесну працю. На відзнаку 100-річчя з дня народження В.І. Леніна».

Високих виробничих показників досягав рік у рік колектив спиртзаводу. З 1949 по 1971 рік комбінат очолював Матвій Пилипович Тюзнєв, колишній шахтар, потім комсомольський вожак, секретар райкому комсомолу, секретар райкому партії в Омській та Київській областях. В 1942 році Матвій Пилипович Тюзнєв нагороджений орденом Леніна. Протягом 1950-1970 рр. спиртзавод 43 рази виборював перше місце в соціалістичному змаганні і утримував перехідний Червоний прапор Ради міністрів СРСР та ВЦРПС. У квітні 1970 року колективу комбінату вручено Ленінську Почесну грамоту ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів Союзу РСР та ВЦРПС, 44 передовики нагороджені медаллю «За доблесну працю». За високі показники 5 працівників комбінату нагороджені орденами та медалями, в т.ч. орденом Леніна Феодосій Йосипович Кириленко, орденом Жовтневої Революції – Яків Олексійович Мирончук.

Протягом 40 років на Триліському спиртовому заводі працював Мотренко Павло Йосипович, з яких 27 років, директором спиртзаводу.

На території Триліської ЗОШ встановлено бронзовий бюст Герою Радянського Союзу Коваленко Юрій Семенович.

Триліси сучасні

На даний час в Трилісах налічується 1436 дворів. Кількість зареєстрованого населення складає 1780 чоловік. Більша частина будинків газифікована. На території ради розташовані дитячий садочок «Ялинка», Будинок культури, амбулаторія ЗПСМ, відділення зв'язку, бібліотека з книжковим фоном 14 тис. примірників, працюють 8 магазинів та ринок. На території Триліської ЗОШ встановлено бронзовий бюст Герою Радянського Союзу Коваленко Юрію Семеновичу, а школі присвоєно звання імені Героя Радянського Союзу Коваленка Ю.С. Відбудовано Храм Успенія Божої Матері. Працюють сільськогогосподарські підприємства: ПП «Аскон», ТОВ «Зелена садиба», СФГ «Фастівське», СФГ «Карміл». Живуть в нашому селі працьовиті люди, які прагнуть своєю працею перетворити рідну землю на квітучий сад.

Склад виконавчого комітету ради


з/п

(П.І.Б.)

 

1.

Яківець Валентина Олександрівна

Голова виконавчого комітету

2.

Шимченко Ольга Іванівна

Секретар виконавчого комітету

Члени виконавчого комітету

3.

Шевчук Борис Петрович

4.

Журба Євгенія Андріївна

5.

Сікачина Михайло Сергійович

6.

Стороженко Сергій Олександрович

7.

Петренко Валентина Станіславівна

8.

Кирилко Ольга Василівна

9.

Мельніченко Таїса Олександрівна

 

Постійні комісії ради


з/п

Назва комісії

К-сть депутатів

Прізвище, ім'я по батькові голови комісії

1.

комісія з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних питань та соціального розвитку села

5

Сікачина Олександр Юрійович

2.

комісія з питань депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку

4

Кобилочний Іван Григорович

3.

комісія з питань планування, бюджету, фінансів, торгівельного та побутового обслуговування, транспорту і зв'язку, освіти, культури та охорони здоров'я.

4

Стороженко Петро Олександрович

 

Список депутатів Триліської сільської ради 7 скликання:

№ виборчого округу

Прізвище, ім’я, по батькові

1

Кобилочний Олег Петрович

2

Шимченко Ольга Іванівна

3

Космінська Діана Миколаївна

4

Кобилочний Іван Григорович

5

Сікачина Олександр Юрійович

6

Железо Андрій Леонідович

7

Кітюшко Олександр Олександрович

8

Валуйських Олег Миколайович

9

Кирилко Сергій Олександрович

10

Стороженко Петро Олександрович

11

Кукало Ігор Іванович

12

Орлюк Михайло Миколайович

13

Іванець Віктор Петрович

14

Шляхтиченко Людмила Володимирівна.

 

 Нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції сільської ради:

Статут;

 Місцевий бюджет;

 Регламент місцевої ради;

Положення про постійні комісії;

Правила благоустрою території населеного пункту (населених пунктів);

Місцеві правила забудови, генеральні плани забудови населених пунктів;

Положення про органи самоорганізації населення;

Рішення про встановлення місцевих податків і зборів;

Програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільові програми з інших питань місцевого самоврядування; місцеві програми приватизації; місцеві містобудівні програми.

Відомості про регуляторну діяльність

На 15.12.2017 року діють регуляторні акти:

  1. Рішення № 01-07-VII від 29.06.2016 року «Про встановлення місцевих податків  на території Триліської сільської ради».
  2. Рішення № 02-07-VII від 29.06.2016 року «Про встановлення ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та затвердження Порядку його справляння на території Триліської сільської ради на 2017 рік».
  3. Рішення № 03-07-VII від 29.06.2016 року «Про встановлення податку на майно (в частині транспортного податку) на території Триліської сільської ради на 2017 рік».
  4. Рішення № 04-07-VII від 29.06.2016 року «Про внесення змін до рішення від 22.01.2016 року № 02-03-VI «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Триліської сільської ради на 2017 рік».
  5. Рішення № 05-07-VII від 29.06.2016 року «Про встановлення на території Триліської сільської ради єдиного податку на 2017 рік».
  6. Рішення № 06-07-VII від 29.06.2016 року «Про встановлення плати по сплаті земельного податку на Території Триліської сільської ради на 2017 рік»

ІНФРАСТРУКТУРА

Відомості про взаємодію з громадкістю, релігійними громадами.

На території Триліської сільської ради функціонує Церква Успіння Божої Матері – настоятель Розлуцький Іван Іванович.

Відомості про установи і заклади соціальної сфери із зазначенням адреси, номерів телефонів, розпорядку роботи та керівників;

 На території ради функціонують:

● Відділення зв’язку в селі Триліси

 Начальник відділення зв’язку  Остапець Олена Миколаївна,  тел. 43-630.

● Триліська ЗОШ  І – ІІІ ст.,

Директор Шевчук Борис Петрович, тел. 43-532.

● ДНЗ «Ялинка»,    

Завідуюча ДНЗ  Ярошенко Людмила Анатоліївна, тел.. 43- 544.

● Триліська медамбулаторія ЗПСМ

Завідуючий  Денисенко Юрій Віталійович,  тел. 43-571 

● Будинок культури с. Триліси

Директор будинку культури Кирилко Наталія Анатоліївна, тел. 045-65-43-623 .

● Бібліотека в селі Триліси

Завідуюча Гаряча Людмила Василівна, тел. 045-65-43-623

Підприємці:

№ п/п

ПІБ

Вид діяльності

 

1

Маліновський Андрій Іванович, СФГ «Карміл»

Вирощування зернових

2

Кирилко Володимир Костянтинович

Роздрібна торгівля

 

3

Яресько Оксана Сергіївна

Роздрібна торгівля

 

4

Федяшина Ірина Валеріївна

Роздрібна торгівля

 

5

Сліпич Світлана Олексіївна

Роздрібна торгівля

 

6

Дудченко Валентина Володимирівна

Роздрібна торгівля

 

7

Кітюшко Олександр Іванович

Роздрібна торгівля

 

8

Дзигаленко Алла Іванівна

Роздрібна торгівля

 

9

Іванець Наталія Вікторівна

Роздрібна торгівля

 

10

Стороженко Сергій Олександрович

Роздрібна торгівля

 

11

Рибак Павло Анатолійович

Ремонт побут. електротоварів

 

12

Дзигаленко Сергій Васильович

Надання індивідуальних послуг

 

13

Максимчук Тетяна Іванівна

Роздрібна торгівля

 

14

Рудюк Ольга Іванівна

Роздрібна торгівля

 

15

Іванченко Світлана Анатоліївна

Послуги з організації подорожувань

 

16

Стороженко Леонід Степанович

Вирощування с/г продукції

 

17

Стороженко Петро Олександрович

Роздрібна торгівля

 

18

Яресько Василь Володимирович

Роздрібна торгівля м’ясом

 

19

Лівандовська Жанна Миколаївна

Роздрібна торгівля м’ясом

 

20

Коломієць Ірина Євгеніївна

Роздрібна торгівля м’ясом

 

21

Семко Володимир Станіславович

Роздрібна торгівля м’ясом

 

22

Семко Неля Іванівна

Роздрібна торгівля м’ясом

 

23

 СФГ «Фастівське»

Вирощування с/г культур

 

24

Сліпич Антон Іванович

Роздрібна торгівля

 

 

Відомості про підприємства, установи та організації, що розташовані на території сільської ради:

12.1. ТОВ «Зелена садиба»;

12.2. СФГ «Фастівське»;

12.3. ПП «Аскон»;

12.4. СФГ «Ярина»;

12.4. ДП Триліський спиртовий завод не працює.

Цільові програми

• Програма соціально-економічного та культурного розвитку села Триліси на 2016 -2021 роки;

• програма «Турбота» на 2017-2021 роки.

Поточні та заплановані заходи;

забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

 забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов'язкових платежів до сільського бюджету;

● здійснювати допомогу на нагальні потреби медичного закладу, закладів освіти та культури;

забезпечення соціальних заходів, спрямованих на всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад багатодітних родин, сімей, що мають ознаки складних життєвих обставин та пільгових категорій населення;

проведення капітальних та поточних ремонтів доріг вулиць села Триліси;

продовження робіт по проведенню вуличного освітлення;

 

 

 

Триліський сільський голова                                               (підпис)                       В.О.Яківець