Skip to Content

У селах Томашівка та Пришивальня відбулись виїзні наради з питань охорони правопорядку та захисту законності

Сьогодні, 14 червня, у Томашівській та Пришивальницькій сільських радах відбулись виїзні наради з питань вивчення та контролю криміногенної ситуації, забезпечення охорони громадського порядку у населених пунктах Фастівського району. За рахунком це вже сьома та восьма наради у територіальних громадах району, які носять характер конструктивного і довірливого діалогу очільників району, посадовців районної влади, сільських голів та представників депутатського корпусу районної і місцевих рад, представників активів громад. 

Участь у нинішніх нарадах взяли очільник району - перший заступник голови районної державної адміністрації Лариса Скрипак, заступник начальника Фастівського відділення Васильківського відділу ГУ Національної поліції у Київській області підполковник поліції Євгеній Канцев,  дільничний офіцер поліції Сергій Стельмах, сільські голови Олена Пашун та Василь Хоменко, заступник голови районної ради Володимир Куценко (депутат районної ради від Пришивальницького виборчого округу), депутат районної ради Валерій Єременко (Томашівський виборчий округ), керівники підрозділів райдержадміністрації – начальник юридичного відділу Леся Антонець, начальник служби у справах дітей та сім’ї  Оксана Степенко, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та цивільного захисту населення Ксенія Перехрест, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації Ольга Дейнега.

Метою нарад визначено конкретний розгляд стану криміногенної ситуації у зазначених територіальних громадах, заслуховування та прийняття повідомлень (звернень) щодо виявлених фактів порушення законності чи неправомірної поведінки окремих жителів населених пунктів, надання представникам громад роз’яснень щодо шляхів вирішення заявлених проблем, а також запрошення на службу до підрозділів Національної поліції активних , соціально зрілих молодих людей з числа  мешканців цих сіл.

Підполковник поліції Є.Канцев оприлюднив поліцейську статистику щодо криміногенної ситуації на територіях Томашівської і Пришивальницької  сільських рад та окреслили проблематику щодо забезпечення стану правопорядку і законності на територіях населених пунктів, що адміністративно входять до складу цих рад.

Констатувавши, що в цілому ситуація в селах відстежується на предмет попередження чинників, які можуть її погіршити, підполковник поліції Євгеній Канцев важливий акцент поставив перед сільськими головами та присутніми жителями на тому, що можна забезпечити спокій у населених пунктах самими ж громадами, створивши активні громадські формування та налагодивши постійну співпрацю місцевої влади з територіальними органами Національної поліції із залученням активів громад до спільного вирішення питань захисту законності,  прав та інтересів громадян.

Депутати та місцеві активісти села Томашівка порушили проблеми щодо перевірки законності видобутку піску, вирізання лісових насаджень та вивезення лісу-кругляку; просили допомоги в ремонті доріг, а сільський голова Олена Пашун просила сприяння у перевірці  роботи підприємства, яке з листопада минулого року не сплачує орендної плати за землю та щодо ненадходження до сільського бюджету належних коштів, що впливає на недовиконання сільського бюджету і як наслідок – недостатності коштів для вирішення окремих соціально важливих питань. Найперше громадян цікавив правовий механізм щодо  покарання громадян, спійманих на протиправних діях. 

У Пришивальні активістами порушено проблеми щодо контролю за обігом наркотичних засобів, застосування законних способів до членів однієї з родин села, що дозволяють собі неправомірну поведінку тощо.

Є.Канцев акцентував на необхідності відстежувати в селах осіб, які займаються самогоноварінням, вирощенням рослин, що можуть бути використаними для виготовлення наркотичних чи інших заборонених засобів; щодо осіб, які поводяться неподобаючим чином в присутності співгромадян і особливо – дітей та неповнолітніх; щодо громадян, які вчиняють крадіжки;  щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і неналежно виконують батьківські обов’язки стосовно своїх дітей з метою попередження дитячої бездоглядності. 

Є.Канцев, відповідаючи на поставлені запитання, надавав чіткі, з посиланням на законодавство, роз’яснення.

Громадяни мали змогу у письмовій формі подати свої звернення безпосередньо присутнім керівникам району та дільничному офіцерові поліції.

Як зазначив Є.Канцев, у період літніх канікул актуальними є питання організації відпочинку дітей та подбати про їх безпеку. Він наголосив, що поліція перебуває у стані реформування, перейшовши відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (з наступними змінами) від принципів карального органу – міліції радянського зразка до органу з надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Для широкого інформування громадськості про завдання поліції Фастівським відділенням розроблено заходи профілактичної та оперативної роботи. І як показує практика, реальний результат може бути лише за співучасті у цій справі громад та районної влади.

У підсумку нарад перший заступник голови райдержадміністрації  Л.Скрипак відзначила, що на сьогодні районна влада і фастівська поліція добре усвідомлюють покладені на них завдання щодо захисту правопорядку та законності у населених пунктах, готові до постійних контактів з громадськістю - щоб через діалог знати проблеми і вчасно на них реагувати. Тому під час нарад   окреслено найбільш важливі для громад проблеми та обговорено шляхи їх вирішення з унеможливленням негативного суспільного резонансу.

Виїзні наради й надалі продовжуватимуться на виконання «Плану-календаря виїзних нарад на 2017 рік з питань вивчення та контролю криміногенної ситуації, забезпечення охорони громадського порядку у населених пунктах Фастівського району», що затверджений згідно доручення розширеної наради у голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана від 20 квітня 2017 року.