Skip to Content

У територіальних громадах Фастівського району проводяться громадські слухання. Їх мета - активізувати громади до співпраці з правоохоронцями в охороні правопорядку, захисту населення і територій

 

У Фастівському районі продовжується проведення громадських слухань за участі активів громад та керівництва району, правоохоронців, депутатів з питань охорони правопорядку, законності та інтересів громадян і громад.

Відповідно до розпорядження голови Київської облдержадміністрації О.Л.Горгана від 24.05.2017 № 281 «Про  невідкладні заходи із забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади у Київській області» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 667 «Про затвердження Порядку координації головами місцевих державних адміністрацій діяльності територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та забезпечення сприяння у виконанні покладених на зазначені органи завдань», для посилення громадського порядку у Фастівському районі очільником району – першим заступником голови райдержадміністрації Ларисою Скрипак спільно з керівництвом Фастівського відділення поліції за участі сільських, селищних голів, депутатського корпусу, активів територіальних громад проводяться громадські слухання.

На разі вони відбулись у восьми територіальних громадах. Комплексно розглянуті питання щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, здійснення  на території району заходів з координації діяльності різних гілок виконавчої влади в інтересах  громад і громадян.

Тож 14 червня відбулись громадські слухання у Томашівській та Пришивальницькій територіальних громадах. 

Спікером слухань виступила перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Скрипак. Участь взяли сільські голови Олена Пашун та Василь Хоменко, заступник начальника Фастівського відділення поліції Євгеній Канцев, дільничний офіцер поліції Сергій Стельмах, заступник голови районної ради Володимир Куценко, голова постійної комісії районної ради Валерій Єременко, керівники підрозділів райдержадміністрації – начальник юридичного відділу Леся Антонець, начальник служби у справах дітей та сім’ї Оксана Степенко, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та цивільного захисту населення Ксенія Перехрест.

В обговоренні питань, що є актуальними для життєдіяльності територій і громад, як повноважні представники виступили депутати та члени виконавчих комітетів сільських рад, місцеві активісти.

Важливі акценти на початку слухань поставила очільник району Лариса Скрипак. Зокрема, поінформувавши про мету проведення слухань, про здійснювані заходи з реалізації державної політики в галузі захисту прав, свобод та інтересів громадян, завдання влади і правоохоронних органів  щодо забезпечення безпеки людей та територій, а головне - про  визначені пріоритети в роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Підполковник поліції Євгеній Канцев широко інформував про засади та законодавчу базу діяльності  реформованої поліції, про кадрове забезпечення та напрямки правоохоронної роботи в очолюваному відділенні, про загальний стан криміногенної ситуації в районі та здійснення упереджувальних заходів.

Наголос у виступі щодо роботи з населенням В.Канцев поставив на тому, що нинішня поліція працює за принципом  «служити і захищати», а не карати чи працювати на «показники з розкриття злочинів». Найперше, зазначив він, треба, щоб люди відчули присутність поліції і захищеність, мали довіру до полції й, зокрема, до свого дільничного офіцера. Тому фастівська поліція йде до громадян, щоб почути думку про свою діяльність, про недопрацювання й позитиви в роботі, очікування громадян, про пропозиції в роботі правоохоронців на конкретних територіях.

Зважаючи, що поліція сьогодні очікує на підтримку не лише місцевої влади, а найперше від громад, Є.Канцев наголосив: «Ваша безпека – це ваша співучасть в охороні правопорядку у своєму селі. Тому найбільш прийнятними є створення активних громадських формувань із людей, яких у вас поважають, до них прислухаються і які можуть ефективно впливати на вирішення питань правопорядку й законності тут, на місці. Вони ж будуть першими помічниками у дільничного офіцера, а також у оперативників нашого відділення».

Серед найважливіших пріоритетів у роботі райдержадміністрації та правоохоронців є захист дитинства – в сім’ї,  за місцем проживання, у навчальному закладі та поза ним. І очільник району Л.Скрипак, і заступник начальника фастівської поліції Є.Канцев звернулись до представників громад з проханням приділили належну увагу дітям-односельчанам, щоб у літній період охопити організованим відпочинком, дати можливість на дозвіллі займатись цікавими й корисними справами і, звичайно, контролювати їх поведінку та оточення.  

«Діти і молодь не мають почувалися покинутими, недоглянутими. Подивіться навколо себе, - можливо, якась сім’я у складних життєвих обставинах потребує підтримки, а не зневаги чи понукання. Дітям з таких сімей потрібні  увага, допомога в школі, у громаді. Бо чужих дітей немає - вони наші, і ми повинні всі разом нести відповідальність за них», - зазначила Л.Скрипак.

Закликавши дорослих бути відповідальними за безпеку всіх дітей, Л.Скрипак акцентувала на необхідності звертати увагу на події чи сторонніх людей у населених пунктах, що можуть зашкодити дітям або втягнути у якусь халепу (у т.ч. бродяжництво, крадіжки, вживання спиртних напоїв і тютюну, вчинення правопорушень, лихослів’я, вчинення насильства над іншими тощо).

Начальник служби у справах дітей та сім’ї Оксана Степенко охарактеризувала стан опікунських органів при місцевих радах, розповіла про  державну політику в частині захисту материнства і дитинства та про реалізацію заходів очолюваною службою в питаннях підтримки сімейних форм виховання, роботи з сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах, завдання щодо оздоровлення дітей району (у т.ч. за підтримки сільських рад).

Євгеній Канцев поінформував, що у планах фастівської поліції проведення профілактичних бесід та ближчого знайомства з громадянами різного віку. Для цього вже плануються зустрічі у дорослих і в дитячих колективах (у т.ч. враховані шкільні та дошкільні заклади) для виховання правової культури у населення. Раз на рік, відповідно до законодавства, керівник поліції звітуватиме перед територіальними громадами, а на разі - громадські слухання допоможуть встановити зворотній зв’язок правоохоронців з громадами та головами сільських рад.

Сьогодні, коли формуються нові правила взаємовідносин влади з правоохоронцями, потрібно виробити такі з них, що допомагатимуть утримувати зворотний зв’язок у ланцюжку «влада – громада – поліція», що напевно сприятиме тримати на постійному контролі стан правопорядку й законності у всіх населених пунктах і в районі в цілому.

Ще одна на сьогодні проблема - ввезення на територію області (у т.ч. - району) «чужого» сміття (зі Львова). І Л.Скрипак, і Є.Канцев звернулися до учасників слухань з пропозицією оперативно реагувати на появу в селі чи біля нього вантажівок з підозрілим вантажем та львівськими номерами - ВС.  Важливо не просто фіксувати факт, а не дати вивантажити привезене сміття, по можливості - затримати автомобіль, повідомити посадовців сільської ради та правоохоронців.

«Безпечне довкілля - це, насамперед, здоров’я людей, ваших дітей. Давайте разом турбуватися про чистоту довкілля, не допускати засмічення територій та повітря», - закликала Л.Скрипак.

Учасники слухань під час анонімного анкетування дали власну оцінку діяльності поліції, означили свої претензії та очікування внаслідок взаємодії з правоохоронцями.

 

ДодатокРозмір
-Томашівка - виступає Є.Канцев.jpg2.95 МБ
- Томашівка - виступає сільський голова О.Пашун.jpg3.08 МБ