Skip to Content

У Великоснітинському навчально-дослідному господарстві відбулось Свято врожаю - 2017

 

На базі відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Великоснітинське НДГ імені О.В.Музиченка» (с.Велика Снітинка) відбулось Свято врожаю. Почесними гостями в аграріїв були академік Національної Академії аграрних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор сільськогосподарських наук, перший проректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Ігор Ібатуллін та науковці університету, голова Фастівської районної державної адміністрації Дмитро Воронін, голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко, заступник голови районної державної адміністрації Юрій Волков, начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Петро Мартинчук, колеги-аграрії. Було підбито підсумки збирання ранніх зернових і зернобобових та проаналізовано прогнози щодо завершення жнив-2017, а потім науковці, керівники району й аграрної галузі привітали працівників господарства та всіх жниварів Фастівщини зі святом. 

За звичаєм, на українських рушниках Ігорю Ібатулліну та Дмитру Вороніну було піднесено ваговиті короваї із борошна нинішнього врожаю.

Як зазначив керівник аграрної галузі району Петро Мартинчук, у перший мільйон зібраних ранніх зернових на Київщині значний доробок внесли аграрії й Фастівського району. На разі аграріями району зібрані ранні зернові на площі 6820 гектарів; намолочено 29574 тонн збіжжя при середній врожайності 43,4 цнт/га. Основної зернової культури – озимої пшениці зібрано більше 21 тис.тонн при середній врожайності  46,7 цнт/га. Ярого ячменю в господарствах району зібрано  3763 тонн та гороху – 2779 тонн. Без перерви на відпочинок в сільськогосподарських підприємствах району закладається база під врожай 2018 року - ведеться підготовка до посіву озимих культур.

Найкращих учасників збиральної кампанії - 2017, а також інженерно-технічних працівників Великоснітинського НДГ відзначено грамотами, подяками. Зокрема, від районної державної адміністрації нагороджені трактористи П.Ю.Шевчук і М.В.Дідик, інженер М.А.Шевчук та головний економіст О.А.Шкуратівська. Їм та іншим представникам великого роду хлібодарів висловлено щиру вдячність за працю і знання, і душу, вкладені у спільний великий коровай Фастівщини, а ще – за збереження хліборобських традицій, які нині передаються молодим аграріям та студентству, котре проходить у НДГ практику.

Директор  Великоснітинського НДГ Микола Журавель поінформував про те, що науково-дослідне господарство по вирощуванню зернових, а також завдяки добре розвинутому тваринництву, має одні із кращих показників в районі.  Це - сучасне господарство, створене з метою практичного навчання студентів, здійснення виробничої діяльності та проведення наукових досліджень; вирощування, переробки й реалізації сільськогосподарської продукції; вирощування та виготовлення кормів для галузі тваринництва; впровадження наукових розробок у різних галузях сільського господарства; переробки і реалізації продукції тваринництва. І на загал діяльність господарства сприяє розвиткові соціальної інфраструктури не тільки Фастівського району, але й Київщини.