Skip to Content

УВАГА! Запрошує фестиваль Ше.Fest – 2017!

12 - 13 серпня 2017 року у селі Моринці Звенигородського району Черкаської області на батьківщині Т.Г.Шевченка на четвертому благодійному Всеукраїнському молодіжному фестивалі “Ше.Fest” виступатимуть одразу два мегапопулярних українських письменники - Василь Шкляр та Сашко Лірник.

Про це повідомила один організаторів “Ше.Fest”, куратор локації “Просвітницька Галявина” Тетяна Сапсай.

За словами Тетяни, цьогоріч на локації “Просвітницька Галявина” організовані поетичний батл і театральний перфоманс, художня виставка та виставка археологічних досліджень, а всі охочі зможуть зробити селфі в унікальній фотозоні.

«У цьому році на “Просвітницькій галявині” будуть проходити флешмоб та поетичний батл серед охочих позмагатися на знання віршів Шевченка. Ми презентуємо ще більше фотозон та лекцій, присвячених 100-річчю української революції. Тут знайдуться цікаві заходи як для дітей так і для дорослих», - зазначила організаторка.

Галявина працюватиме з 12:00 до 18:00 всі два дні проведення фестивалю.

Як повідомлялося раніше, четвертий “Ше.Fest” приурочено до 100-річчя українській революції, яку ще задовго передбачав український Пророк Шевченко. Тому організатори обрали лаконічний лозунг “Твоя країна! Твоя боротьба!” і цитату з “Кобзаря”, яка ілюструватиме цьогорічний фестиваль: “За вас правда, за вас слава, І воля святая!”

Традиційно для глядачів фестивалю співатимуть відомі гурти, а зібрані благодійні кошти підуть на допомогу учасникам АТО.

Окрім того, вдень і вночі на фестивалі працюватимуть декілька локацій, серед яких:

  “Музична сцена”, де виступатимуть сучасні авторитетні україномовні артисти;

  “Просвітницька галявина”, де відбуваються гутірки, лекції, театральні перформанси, поетичний батли, акустичні виступи та багато іншого на тему Шевченка та його творчості;

  “Галявина художника” з сучасними митцями”;

  “Дитяча галявина” з розважальною програмою для наймолодших глядачів фестивалю;

  “Нічний кінозал” з сучасними українськими фільмами;

  “Наметове містечко”, де організатори пропонують пожити на малій батьківщині Великого Тараса принаймні кілька днів.

Трохи історії

Ідея фестивалю – оновлення і популяризація постаті Шевченка. Від початку і донині організатори прагнуть зробити так, щоби Тарас Григорович був завжди модний і актуальний, так само, як і його творчість.

Організовують подію активісти Мегамаршу вишиванок, Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» та Молодого народного руху за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Черкаської обласної державної адміністрації спільно з Моринською сільською радою.

“Ше.Fest” – це фестиваль, де кожен може побачити в Шевченкові не лише звичний образ пророка, а бунтаря, неформала своєї епохи і водночас — надзвичайного генія. Українського і сучасного, близького та зрозумілого кожному.

Перший “Ше.Fest” відбувся 16 - 17 серпня 2014 року в рідному селі Українського генія - у Моринцях і був приурочений 200-річчю Тараса Шевченка. Потім 22 - 23 серпня 2015 року відгримів другий фестиваль, а 13 - 14 серпня 2016-го — третій.

Кожного року фестиваль збільшує свою аудиторію: від тисячі глядачів на першому - до чотирьох тисяч минулого року.

Від організаторів:

"Ше.Fest" – це більше, ніж музика. Передусім, це Тарас Шевченко, який у нас не лише молодий і актуальний, а й близький кожному. Чотири роки наша команда працює над тим, щоби книга "Кобзар" та її Автор були зрозумілими всім.

ІСТОРІЯ

У кожної нації є свої герої, які надихнули свою країну на власну державу. Ні для кого не секрет, що в Україні - це Тарас Шевченко.

Але давайте спитаємо в пересічного школяра чи студента, чи любить він читати "Кобзар"?

Так, правильно, лідерів нації нав'язують дуже старанно і не завжди вдало. Починаючи зі школи.

Але наша команда бачить Шевченка інакше - цікаво, натхненно і цілком вмотивовано він є нашим лідером не зі шкільної програми - а за покликом серця. Саме тому ми обрали для проведення фестивалю село, де малим та босим бігав той самий Тарас, якого дехто ненавидить, хтось зневажає, а ми любимо і прагнемо зробити так, щоб його полюбив кожен українець, а ненавиділи - лише вороги (чи воріженьки :)

Ідея молодіжного фестивалю, присвяченого Тарасові Шевченку, з'явилась у 2014 році, коли наближався ювілей головного українського Тараса. Саме тоді відбувся перший "Ше.Fest", який згодом став традиційно щорічним.

Зараз ми працюємо вже над четвертим фестивалем. Уже вкотре посеред серпня ми збираємо тисячі людей у рідному селі малого Тарасика.

Контакти організаторів:

098-112-64-17

095-900-38-33

096-39-34-566