Skip to Content

Відділ агропромислового розвитку

Начальник управління

Мартинчук Петро Васильович

5-20-23

5-15-51 (факс)

Заступник начальника управління

Лікаренко Ніна Валентинівна

05-10-81

Відділ економіки та реформування

Начальник відділу

Здоровець Сергій Михайлович

5-13-36

Відділ сприяння виробництва сільськогосподарської продукції, бухобліку та фінансування

Начальник відділу

Лікаренко Валентина Миколаївна

5-43-56

 

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом

управління агропромислового розвитку РДА

(м. Фастів, вул. Суворова, 1)

Дні

прийому

Прізвище, ім’я, по батькові керівника, який веде прийом

Посада керівника, який веде прийом

Години

прийому

Середа 

Мартинчук Петро Васильович

Начальник управління агропромислового розвитку

9:00 – 12:00

Четвер 

Лікаренко Ніна Валентинівна

Заступник начальника управління

9:00 – 12:00

Понеділок

Здоровець Сергій Михайлович

Начальник відділу економіки та реформування

9:00 – 12:00

П'ятниця

Лікаренко Валентина Миколаївна

Начальник відділу сприяння виробництва сільськогосподарської продукції, бухобліку та фінансування

13:00 – 16:00

                Розпорядок роботи

Понеділок — четвер:            з 8:00 до 17:15

П'ятниця:                               з 8:00 до 16:00

Перерва:                                з 12:00 до 13:00

Вихідні дні:                           субота, неділя.

 

 

 

Про підсумки роботи

за 2015 рік

        

         Аналізуючи виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району і підводячи підсумки роботи в аграрному секторі, управління агропромислового розвитку інформує, що в 2015 році спеціалісти сільськогосподарських підприємств району спрямовували свою роботу на виробництво та вирощування сільськогосподарської продукції в галузі рослинництва і тваринництва, а також забезпечення продовольчої безпеки в продуктах харчування населення регіону, дотримуючись технологій вирощування.

Так, в 2015 році валовий збір зерна в сільськогосподарських підприємствах району з площі 17,7 тис. га. становить 86,0 тис. тонн, (77% до планових показників). Основним чинником зменшення валового збору зерна являється тривала надзвичайно аномально-спекотна температура повітря і повна відсутність вологи в грунті у період вегетації сільськогосподарських культур.

Разом з тим сільгосппідприємствами району намолочено 43,8 тис.тонн ранніх зернових та зернобобових культур, що на 4,9 тис. тонн більше до рівня минулого року. Урожайність ранніх зернових становить 48,0 ц/га, в тому числі урожайність озимої пшениці з площі 5,9 тис. га становить 53,7 ц/га, що також на 4,0 ц/га більше до 2014 року.

Серед технічних культур найбільшу посівну площу займали посіви сої — 12,3 тис. га, соняшнику — 2,2 тис. га, цукрових буряків — 1,7 ц/га та озимого ріпаку — 1,1 тис.га. Урожайність даних культур відповідно становить: 17,2 ц/га, 22,7 ц/га, 608 ц/га, 27,3 ц/га, що відповідає очікуваному валовому виробництву у 2015 році.

Картоплі та овочів, основні площі яких вирощувались у приватному секторі, вирощено згідно плановим показникам.

Разом з тим, закладено достатню кількість сіна, сінажу, силосу, соломи та концентрованих кормів для належної зимівлі тваринницької галузі.

         В галузі тваринництва в 2015 році спостерігається зменшення поголів'я великої рогатої худоби, свиней, а також спад продуктивності обсягів виробництва молока. В господарстві ВП НУБіП «Великоснітинське НДГ ім. О.В. Музиченка» здійснювалися заходи по оздоровленню поголів'я великої рогатої худоби, в тому числі корів, шляхом вибраковування з ветеринарних причин, та поступовій заміні вибракуваних молодим поголів'ям.  Чисельність поголів’я корів в господарстві з початку року зменшилась на 65 голів.

В зв’язку з виявленням збудника африканської чуми в Броварському та Білоцерківському районах керівники господарств вжили заходів для попередження занесення та недопущення розповсюдження збудника в Фастівському районі. Для цього на час загострення ситуації з особливо-інфекційними хворобами, а саме АЧС, було вирішено припинити розведення та відгодівлю свиней. Станом на 01.01.2016 року в Фастівському районі поголів’я свиней немає.

Станом на 01.01.2016 року всіма категоріями господарств вироблено      тонн 9007 тонн молока (на  394 тонни менше до відповідного періоду  минулого року), в тому числі в сільськогосподарських підприємствах 3657 тонн молока   (-300 тонн до відповідного періоду  минулого року).

Продуктивність молочного стада в усіх категоріях господарств в 2015 році склала 4535 кг, що на 550 кг менше до минулого року, в т.ч. в сільськогосподарських підприємствах  надій на корову склав 4272 кг, що 495 кг  менше до рівня минулого року. Спад в виробництві молока в усіх категоріях господарств допущено із-за зменшення поголів'я корів в порівнянні до відповідного періоду минулого року на 74 голови. Господарства району належну увагу приділяють збалансованій годівлі та  контролю епіозоотичного стану тварин.

Реалізовано на забій худоби (у живій масі) 776 тонн м'яса (на 70 тонн більше до відповідного періоду минулого року), в тому числі в сільськогосподарських підприємствах — 267 тонн м'яса (на 84 тонни  більше до відповідного періоду  минулого року).

Суттєво підвищило продуктивність корів Державне підприємво “Оленівське”, за 2015 рік в господарстві надоєно 889 тонн молока, що на 151 тонну більше до рівня минулого року, надій молока на одну корову в даному господарстві склав 7228 кг,  що на 1226 кг більше до рівня минулого року.

         Протягом 2015 року сільськогосподарські підприємства забезпечували виконання дохідної частини бюджету Пенсійного фонду України та виплачували заробітну плату працівникам.  Згідно оперативної інформації, станом на 01.01.2015 року, всі економічно активні господарства виплатили заробітну плату вчасно та в повному обсязі.

Згідно державної звітності (форма 6-зем) господарствами району в 2015 році використовується 38,7 тис.га сільськогосподарських угідь, в тому числі ріллі 37,0 тис.га. Вся земля використовується за цільовим сільськогосподар­ським призначенням і знаходиться в обробітку. Площа земель, переданих власниками земельних часток (паїв) в оренду підприємствам-орендарям за укладеними  договорами, становить 31,5 тис. гектарів, решта землі — державної власності  використовується державними підприємствами. Станом на 01.01.2016 року орендарі сплатили  орендну плату орендодавцям  відповідно до умов договорів на 100 % та сплатили податки.

Протягом року в місті Фастові та районі щосереди та щосуботи проводилися сільськогосподарські ярмарки, де покупцям пропонували широкий вибір овочевої, м'ясо-молочної та хлібопекарської продукції за цінами виробника. В цілому товаровиробниками та підприємцями району за 2015 рік проведено в місті Фастові та районі 104 ярмарки.

 

Проблемні питання, які потребують вирішення:

  • відсутність в районі елеватора для зберігання зерна;
  • відсутність сертифікованих складів для зберігання мінеральних добрив та засобів захисту рослин;
  • розвиток свинарства та відгодівля ВРХ.

        

Шляхи вирішення проблем:

         ТОВ “Аграрні системні технології” за участю ТОВ “Ліберс” розпочали роботи на території Кожанської селищної ради по будівництву сучасного елеватора. Затверджено детальний план розміщення проекту.

         По другому питанню аграрії працюють напряму з фірмами, що виготовляють мінеральні добрива та засоби захисту рослин, але це не завжди вигідно товаровиробникам .

         Щодо розвитку тваринницької галузі, то тут необхідно на державному рівні забезпечити збереження спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників з 1 січня 2016 року та відновлення дотації фізичним особам за утримання та  збереження молодняку ВРХ.

         Пріоритетними напрямами в сільському господарстві району буде і надалі виробництво зернових, технічних та розвиток молочного скотарства.

 

 

 

 

Начальник управління                                                               П.В. Мартинчук