Skip to Content

В Україні перевірять отримувачів субсидій. Між тим, на субсидії планують виділити додаткові мільярди гривень

Міністерство фінансів та Міністерство соціальної політики готують два законопроекти, які дозволять «перезапустити» процес верифікації одержувачів субсидій на комунальні послуги.

Про це повідомляє «Сегодня».

Нововведення передбачають появу ревізорів – соціальних інспекторів, – яким нададуть доступ до житла українців. Вони перевірятимуть, чи дійсно сім'ї потребують фінансової допомоги від держави.

Ревізори працюватимуть в органах соціального захисту на місцях. Для цього створять цілу структуру на чолі з регіональними керівниками, яких призначить держсекретар Міністерства соціальної політики.

Якщо законопроекти підтримають у Верховній Раді, то інспектори розпочнуть роботу з 2018 року. Створення нової посади обійдеться державі приблизно у 50 мільйонів гривень.

Читайте також: Закон про ринок електроенергії: що він нам готує

До слова, минулоріч на соціальний захист витратили 258 мільярдів гривень, що складає 31% від загального бюджету країни.

На субсидії планують виділити додаткові мільярди гривень: готуються зміни до бюджету

Між тим, фінансування субсидій для населення для оплати житлово-комунальних послуг у 2017 році може збільшитися на 10 мільярдів гривень. Відповідні зміни до державного бюджету готує Міністерство фінансів.

Про це після сьогоднішнього засідання уряду розповів віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, повідомляє УНІАН.

«Мінфін готує зміни до бюджету. Там буде приблизно 10 мільярдів гривень. Ця проблема тягнеться з минулого року – непогашення боргів. Я думаю, що 10 мільярдів гривень розв’яжуть ситуацію нормально. Ці кошти потрібні для спокійного, нормального входження в опалювальний сезон», – сказав П.Розенко.