Skip to Content

Яхнівська сільська рада

 

Коротка історична довідка про село Яхни

Село Яхни Фастівського району Київської області розташоване на південному заході Київщини у верхів'ї річки Суботі (притоки Кам'янки) за 36 км від районного центру та за 9 км від залізничної станції Кожанка. Походження назви села трактують по – різному. За однією з версій назва утворилась від прізвища першого поселенця козака Яхнівського, за іншою – так назвав село пан Яхнір, який проживав у цій місцевості.

До наших днів дійшли перекази про те, що у сиву давнину село було щільно оточене лісами. Збереглася і давня назва одного з ярів – «Ліски». Через ці ліси проходив битий шлях на Триліси. За народними легендами у лісах переховувалися гайдамацька ватага на чолі з ватажком Корнієнком, які нині називається Зубанівка. Свою частку награбованого золота він віддав на будівництво церкви. Збудована у ХVIII столітті церква Івана Богослова була спалена фашистами в роки Великої Вітчизняної війни.

Повз село проходили два великі шляхи: Білоцерківський та Поволзький, якими чумаки їздили в Крим по сіль.

У великій Вітчизняній війні брало участь понад 750 чоловік. Під керівництвом Івана Якимовича Омельченка до партизанського загону пішло 25 чоловік. Звільнено село від окупантів після жорстоких боїв 31 грудня 1943 року. В німецькій неволі перебувало 47 чоловік. З фронтів не повернулося 116 осіб.

За роки радянської влади за високі трудові досягнення були нагороджені орденами і медалями такі громадяни:

Орденом Леніна – доярка колгоспу «Жовтень» Олексієнко Г.О.

Орденом Трудового Червоного Прапора – механізатори колгоспу «Жовтень» Пархоменко П.М., Ільченко М.К., Сікачина І.Н., доярка Закревська Г.П.

Орденом Знак Пошани – телятниця Харченко А.Г.

Серед жителів села були Герой Радянського Союзу Харченко Микола Петрович, Герой соціалістичної праці Музиченко Андрій Ігнатович.

В селі народився і виріс Герасименко Іван Петрович – майстер міжнародного класу по водномоторному спорту, 9-ти кратний чемпіон СРСР, 17-ти кратний чемпіон України.

Інфраструктура сільської ради

Загальна площа земель сільської ради 305,6 га

Загальна протяжність села – 7 км.

Село налічує 9 вулиць, усі вони газифіковані.

Кількість дворів – 358

Чисельність постійного населення – 502 чоловіки.

На території села є загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів на 108 місць, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, два стаціонарні магазини, торгівельний павільйон «Троянда», кафетерій «Чарівниця».

З районним центром автобусне сполучення здійснюють ВАТ «Фастівське АВТО» (три рейси) та приватний перевізник Мазуренко В.П. (4 рейси).

На території села функціонують дві сільськогосподарські структури: ПП «Яхни» та ПСП «Колос».