Skip to Content

За «круглим столом» - про соціальні гарантії учасникам бойових дій, інвалідам війни та членам сімей військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції

10 серпня  в управлінні соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації проведено «круглий стіл» на тему «Надання соціальних гарантій учасникам бойових дій, інвалідам війни та членам сімей загиблих з числа учасників антитерористичної операції» - в частині організації роботи з реалізації законодавства і розпорядчих документів щодо соціального захисту учасників бойових дій в АТО та ветеранів військової служби. Участь у засіданні взяли  в.о.завідувача сектору у Київській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Перебойчук та представники відповідних структур Фастівського району (зокрема, начальник управління соціального захисту населення Валентина Перга, керівники окремих відділів цього управління - начальник відділу з нагляду за правильністю призначення (перерахунком) та виплатою пенсій Олена Папка і начальник відділу праці Таміла Ткачук; в.о. начальника служби у справах дітей та сім’ї Ірина Мазур, директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Давидова, директор міськрайонного центру зайнятості Вікторія Барабаш, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації Ольга Дейнега), керівники медичних закладів – в.о. головного лікаря ЦРЛ Ольга Полторак та в.о. головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Дмитренко, голова Фастівської міськрайонної Асоціації учасників бойових дій та учасників АТО Юрій Соловей, військовий комісар об’єднаного міськвійськкомату Сергій Міщенко та інші.

Під час розмови комплексно обговорено взаємопов’язані питання:

1. Соціальні гарантії учасникам антитерористичної операції.

2. Надання соціальних гарантій учасникам бойових дій, інвалідам війни та членам сімей загиблих з числа учасників антитерористичної операції

Із першого питання конкретні і фахові коментарі надав Микола Перебойчук, в.о. завідуючого сектору у Київській області Державної Служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, посилаючись на чинне законодавство та акцентуючи увагу присутніх керівників на важливість у межах своїх повноважень надавати масимальну підтримку в реалізації прав, пільг, інших державних гарантій учасникам бойових дій, інвалідами війни та членами сімей військовослужбовців, загиблих в АТО. Для практичного використання у роботі представникам соціальної служби, військового комісаріату та громадської організації він передав Памятку учасникам АТО - збірник консультативно-правових матеріалів.

Військовий комісар С.Міщенко доповів про налагоджену у комісаріаті роботу щодо обліку військовозобов’язаних громадян, мобілізацію та залучення на службу за контрактом; щодо реагування на звернення військових та членів їх родин, щоод співпраці з місцевою владою для оперативного вирішення порушених питань. При цьому у комісаріаті, окрім особистого прийому військовослужбовців та членів їх сімей, постійно діє телефонна «гаряча лінія», за якою приймаються звернення військових і інших громадян щодо допомоги з питань соціально-побутового характеру, реабілітації, лікування, професійного навчання, працевлаштування, оздоровлення дітей та інших. 

Керівники установ та служб інформували про роботу з громадянами зазначених категорій (учасниками бойових дій, інвалідами війни, членами сімей загиблих в АТО), про стан виконання заходів із надання цим категоріям таких послуг, гарантованих законодавством, як безплатне перевезення міським і приміським пасажирським транспортом, виділення земельних ділянок і житла,  належних послуг з лікування, реабілітації та оздоровлення щодо. При цьому акценти були поставлені на проблемах, які виникають на практиці через недосконалість законодавства та недостатність фінансування.

Зокрема, голова міськрайонної громадської організації учасників бойових дій та учасників АТО Ю.Соловей привернув увагу до того, що назріла потреба у розробленні програми фінансування медичних послуг (лікування) для атовців у закладах охорони здоров’я Фастівщини.

У ході обміну думками вироблено низку пропозицій щодо забезпечення реалізації прав учасників бойових дій, інвалідів війни, членів сімей загиблих в АТО на різні види соціального захисту та соціальної і державної допомоги.