Для людей з вадами зору

24 травня Фастівщина відзначила 137 років від дня народження Стеценка Кирила Григоровича

Субота, 25 травня 2019, 10:16 1711
24 травня Фастівщина відзначила 137 років від дня народження видатного композитора, громадського, духовного і культурного діяча Кирила Григоровича Стеценка (1882 - 1922).
У с.Веприк представниками районної та місцевої влади, творчою інтелігенцією Фастівщини було покладено квіти до могили подружжя Євгенії Антонівни та Кирила Григоровича Стеценків. Тут учасники та гості свята висловлювали вдячність й повагу до українського композитора.
Цьогоріч онук композитора, відомий скрипаль, Заслужений артист України Кирило Вадимович Стеценко завітав на свято разом з Національною заслуженою капелою бандуристів України ім. Г.Майбороди. Кирило Вадимович розповів присутнім гостям про роль і місце свого відомого дідуся у культурному просторі Фастівщини. Акцентував увагу, що у Веприку ім'я видатного українського композитора, громадського і культурного діяча, священика Української автокефальної православної церкви Кирила Григоровича Стеценка тісно пов'язане з наповненням духовного і культурно-мистецького життя сільської громади. Завдяки його творчій, вибухово-енергійній натурі об’єднувались таланти й прихильники як з Веприка, так і з навколишніх куточків рідного краю, тому що Кирило Григорович згуртовував небайдужих людей, які охоче відгукувалися на поклик прекрасного — хорового співу, музики, театру тощо.
Настоятель Веприцької парафії Св.Параскеви о. Михайло відслужив вічну пам’ять Кирилу та Євгенії Стеценкам і прочитав молитву за Україну й український народ.
Наприкінці заходу свій виступ подарувала капела бандуристів. Голоси солістів звучать так, що серце наповнюється гордістю за нашу українську пісню і нашу українську культуру. Без перебільшення, всі, хто прийшов на захід, отримали потужний духовний та емоційний заряд.
 
IMG 7844 min
 
 
IMG 7849 min
 
 
IMG 7852 min
 
IMG 7854 min
 
IMG 7855 min
 
IMG 7867 min