Для людей з вадами зору

Впровадження інклюзивного навчання визнано пріоритетним напрямком розвитку освіти.

Четвер, 06 червня 2019, 10:45 1080

Малі можливості  часто є початком великого старту. 

Впровадження інклюзивного навчання визнано пріоритетним напрямком розвитку освіти. Саме інклюзивна освіта дає дитині з особливими освітніми потребами можливість розвиватися, адаптуватися до суспільства, гарантує повагу до її здібностей та надає можливість бути успішним.

         Із серпня 2018 року у Фастівському районі розпочав свою роботу Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ). Він функціонує на базі Великомотовилівського НВК за адресою: Фастівський р-н, с. Велика Мотовилівка, вул. Шкільна, 1. Приміщення ІРЦ є архітектурно доступним, обладнане кабінетами для індивідуальної та групової роботи, залом ЛФК, темною сенсорною кімнатою. У центрі надають послуги практичний психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог.

         Основними завданнями ІРЦ є:

  • проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини;
  • надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами;
  • консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами;
  • надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів освіти з питань організації інклюзивного навчання.

Із січня 2019 року фахівцями центру проведено комплексну оцінку розвитку 55 дітей, за результатами якої вони відвідують корекційні заняття у ІРЦ.

Працівники центру багато уваги приділяють роботі з батьками дітей з особливими освітніми потребами, проводять консультації, інформаційно-роз’яснювальну роботу. У ІРЦ батьки можуть отримати безкоштовну консультацію, обстеження та заняття зі спеціалістами для своїх дітей.

У центрі не встановлюють діагнози, а визначають сильні сторони дитини, надають батькам і педагогічним працівникам рекомендації щодо індивідуального розвитку дитини.