Для людей з вадами зору

Шановні читачі! У зв'язку з технічними роботами на сервері наш новий сайт відображається частково.Останні новини Ви зможете прочитати на наших сторінках в соц. мережах, або на старій версії сайту. Дякуємо за розуміння. Відкрити стару версію сайту/архів

14 лютого ветерани Афганської війни, воїни – інтернаціоналісти, розпочали проведення заходів з нагоди 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР із Афганістану.

За традицією активісти Міськрайонної організації ветеранів Афганістану та воїнів інтернаціоналістів, разом із заступником голови Фастівської районної державної адміністрації Юрієм Волковим навідали родини,які не дочекались своїх дітей, чоловіків з  тієї жорстокої війни. Зі словами вдячності прийняли подарунки, квіти і щирі вітання Чумак Л.М., Нагорна О.Г., а також мама загиблого воїна в Афганістані Іванкова М.С. 

Після спілкування із родинами  були покладені квіти на могили тих, хто не повернувся  з війни. Веприцька релігійна громада, яку очолює о.Михайло, зустріла в церкві Св.Параскеви для проведення поминальної панахиди та обіду по загиблих в Афганістані.

Президент Петро Порошенко на Одещині взяв участь у відкритті новозбудованої дороги в обхід міста Рені і відремонтованої дороги М15 Одеса-Рені.

Глава держави наголосив: «Багато років обіцяли побудувати дорогу - в 2009, 2010, 2011, 2013 роках, але нічого не робили… Сьогодні ми в цілому завершуємо надзвичайно важливий проект – проект будівництва дороги Одеса-Рені і об’їзної дороги. Це транспортний коридор, який поєднує Одесу, Рені, кордон». За його словами, далі можливе з’єднання з Молдовою, Румунією, Болгарією.

«Звідси, з Рені починається Україна. Звідси туристи, які приїжджають, будуть дивитись (Україну - ред.)», - наголосив Петро Порошенко, зауваживши, що в 2015-2016 роках до Одеси потрібно було їхати 7-8 годин, нині – 3-4 години. «Всі бачать, що дорога - це розвиток туризму. Дорога – це розвиток малого та середнього бізнесу, розвиток регіонів і України», - сказав Президент, зауваживши, що якісна дорога сприятиме створенню нових робочих місць та інфраструктури, а також відкриє нові можливості для портів Ізмаїлу і Рені. За його словами, до квітня мають бути завершені роботи щодо облаштування дороги.

«Сьогодні ми можемо сказати, що з Рені до Одеси веде нова добре відремонтована, гарна дорога. Якщо об’їзду дорогу навколо Рені чекали 10 років, то дорога Одеса-Рені побудована в 50 роках і майже на всій ділянці не ремонтувалася… Тому для Бессарабії, для півдня Одеської області це було питання життя і смерті, зв’язку», - наголосив Глава держави. Президент акцентував увагу, що нині кожен рік відбуваються зміни і це стало можливим завдяки програмі децентралізації, яка принесла гроші в територіальні громади.

«Окружною дорогою це не закінчується. Треба ремонтувати дороги і в місті. Для цього потрібні гроші. Децентралізація відкриває ці можливості. Так, ми і цю дорогу чекали довго, але можу наголосити, що в основному роботи були проведені в 2017-2018 роках і це безпрецедентний термін, коли за два роки побудована, відремонтована, модернізована дорога такої довжини», - наголосив Глава держави. Президент зауважив, що нині до дорожнього будівництва залучаються кошти Європейського Союзу, які в першу чергу йдуть на відновлення зруйнованої війною інфраструктури Донбасу, однак також виділяються гранти на будівництво доріг по всій Україні.

«55 млрд грн. йде на будівництво доріг цього року. Дуже багато зроблено, але наголошую – ми з впевненістю дивимось і в майбутнє», - підкреслив Президент.

Глава держави також додав, що домовився з владою Болгарії та Румунії про визначення місця і побудови моста через Дунай, щоб скоротити відстань від Одеси до Румунії і Болгарії. Президент відзначив, що Бессарабія – фантастичний край, який може похвалитися своєю кухнею, виноробством тощо. «Ми будемо розвивати туризм. Одеська область може вирватися в лідери за місцями для туризму, починаючи від Білгород-Дністровського вздовж узбережжя і завершуючи Рені, Ізмаїлом, Вілково і найкрасивішими місцями», - сказав Петро Порошенко.

Президент подякував за підтримку та гостинність. «Наша дорога є символом наших змін. Отже разом до перемоги і звільнення української землі. І разом до перемоги над бідністю. Впевнений, що разом ми здолаємо це, збережемо Україну і будемо рухатись вперед до ЄС», - наголосив він.

Загальна протяжність дороги М15 Одеса-Рені понад 306 км, вона була побудована у 40-50 роках ХХ століття.

13 лютого провів особистий прийом громадян голова адміністрації Василь Кравченко.
Жителі Фастівщини звертались до очільника з різними проблемними питаннями як особистого характеру так і тими, що стосуються життя нашого району.
Усім заявникам надано роз’яснення щодо порушених ними питань. За результатами особистого прийому дано відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації. По кожному зверненню визначено термін виконання. Про результати розгляду звернень заявників буде проінформовано у визначені законодавством терміни. 

«Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього» - з такими словами заступник голови районної ради Володимир Куценко звернувся до учасників круглого столу де історики та дослідники Фастівщини обговорили питання духовної перемоги українців в Громадянській війні часів так званого "червоного терору" - злочинної репресивної політики комуністичного режиму, що проходив в КЗ КОР «Меморіальний музей К.Г.Стеценка» с.Веприк.

Володимир Куценко подякував краєзнавцям за їх дослідницьку роботу та вивчення історії краю без яких неможливі ні справжній всеукраїнський патріотизм, ні пов’язана з ним повага до загальнолюдських цінностей та ідеалів, побажав успіхів та нових відкриттів в роботі задля процвітання рідної землі.

12 лютого в управлінні соціального захисту населення Фастівської РДА відбулося засідання комісії щодо розгляду питань призначення державних допомог та субсидій. На порядку денному було розглянуто 25 заяв щодо призначення та перерахунку житлової субсидії на фактично проживаючих осіб, 16 заяв – без доходів членів господарства, 37 заяв - на збільшену площу житла, 4 заяви - на призначення пільги за місцем проживання та 3 заяви на отримання допомоги малозабезпеченим сім'ям. 

За підсумками роботи комісії по всім заявникам прийняті відповідні рішення.

12 лютого управлінням соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації був здійснений прийом громадян на віддаленому робочому у Борівській селищній раді. До працівника відділу прийому громадян Наталії Дяченко звернулося 5 мешканців району з питань призначення житлової субсидії.

12 лютого у контексті відзначення 100-річчя Української національної революції та 100-річчя Української Республіканської Капели КЗ КОР «Меморіальний музей К. Г. Стеценка» провів круглий стіл «Селянська війна України у відповідь «червоному терору» більшовиків. Воєнна поразка і духовна перемога українців».

К. Г. Стеценко (1882 – 1922) – видатний український композитор-класик, диригент, музичний критик, педагог та священик УАПЦ, який у 1921 – 1922 рр. жив у с. Веприк, був священиком місцевої церкви Св. Параскеви, де проводив богослужіння українською мовою не тільки у Веприку, а й у інших навколишніх селах, розвивав українську культуру, зокрема місцеву самодіяльність (дорослий і дитячий хори, музика до вистав місцевого драмгуртка,організація подорожей з місцевим хором по навколишніх повітах).

Тема круглого столу тісно пов’язана із діяльністю К. Г. Стеценка. Адже саме в цей період (1917 – 1921) він стає активним учасником Української Національної Революції, приймає безпосередню участь у державотворенні, стає одним із організаторів державної інституції – Української Республіканської Капели (1919 р.), яка з дипломатичною місією виїхала за кордон для популяризації української пісні і культури загалом, що стало і духовною перемогою новоствореної держави – УНР, що було своєрідною підтримкою у боротьбі українського народу за свою незалежність .

В рамках обговорення були озвучені наступні тематики:

- «Повстанський рух як імперативна альтернатива колабораціонізму».

- «Роль міста Фастова в об’єднанні України в період Української революції».

- «Козацький рух на Фастівщині в 20-х рр. ХХ ст. та його передумови».

- «Отаман наш Зелений-Терпило – України і гордість і сила».

- «Голодомор 1921-1923 рр. в Україні як один з елементів боротьби совєтської влади з українським селянством».

- «Торжество композитора К. Г. Стеценка у вирі національно-визвольних змагань».

- «Діяльність Олени Муравйової у час найскладніших політичних ситуацій».

- «Світоглядні ідеали УНР у просторі художнього пошуку Григорія Косинки».

12 лютого голова Фастівської райдержадміністрації Василь Кравченко провів апаратну нараду за участі заступника голови райдержадміністрації Юрія Волкова, заступника голови Фастівської районної ради Володимира Куценка, керівників структурних підрозділів адміністрації, керівників установ та підприємств району.

На початку наради керівництво району привітало головного лікаря КНП ФРР "Фастівський центр ПМСД" Ларису Криворучко з днем народження, побажавши здоров'я, нових звершень, добробуту та сімейного щастя.  

У продовженні присутніми були розглянуті наступні питання:

1.Про стан реалізації у Фастівському районі медичної реформи.

2. Про стан  будівельних робіт Кожанської медамбулаторії.

3. Про  стан виконавської дисципліни в апараті та структурних підрозділах Фастівської райдержадміністрації.

4. Про стан захворюваності у Фастівському районі на кір. 

5. Про виконання зауважень та рекомендацій наданих Департаментом освіти та науки за підсумками вивчення стану функціонування освітньої системи Фастівського району.

6. Про шляхи оптимізації галузі освіти Фастівського району. 

7. Про роботу КП «Толока»

IMG 7012 IMG 7014

За даними Українського гідрометеорологічного центру 12 лютого 2019 року, вдень у Київській області значні опади переважно мокрого снігу, приріст снігового покриву 6-12 см, налипання мокрого снігу. Ускладнення погодних умов відповідають жовтому рівню небезпечності.

Сторінка 1 із 25