Для людей з вадами зору

23.01.2020 року відбулися засідання комісії райдержадміністрації з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, сплати податків, обов’язкових платежів та соціальних виплат та районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та спостережної комісії під головуванням заступника голови Перги В. та членів комісії.

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

 

Державний центр зайнятості

тел: (044)-289-40-79

тел моб. (098) 637-76-82

24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи на доставку газу та змінила порядок оплати послуг з доставки газу. З січня цього року  вартість послуги з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем.  Розділення рахунків відбудеться для споживачів усієї країни.  

У Київській області споживачі вже цього місяця отримають два рахунки: за газ від постачальника та оператора газорозподільних систем АТ «Київоблгаз» за розподіл (доставку). Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку постачальника.

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання.  За основу береться обсяг споживання газу впродовж "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. У 2020 році плата за доставку розраховуватиметься виходячи із споживання газу з 1.10.2018 по 30.09.2019 р.

«Сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 платежів. До прикладу, домогосподарство, яке використало  200 кубометрів газу на рік, тариф на розподіл на перше півріччя становить 0,936 грн (з ПДВ) за 1 м куб.  Рахуємо, 200 х 0,936 : 12= 15,6 грн (з ПДВ). Таким чином щомісячний платіж за доставку на перше півріччя 2020 року становитиме 15,6 грн» - розповідає комерційний директор АТ «Київоблгаз» Петро Федорчак.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за місяць чи пів року. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів. Це актуально для споживачів із газовою плитою або плитою та колонкою, які споживають мало газу.

Натомість, для споживачів, які використовують багато газу – свої переваги.  Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет. За даними опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 27% споживачів сплачують в опалювальний сезон понад 2000 гривень на місяць за спожитий газ. Завдяки, новій системі тарифів, вони зможуть зменшити витрати. Адже вартість доставки газу, вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.

Довідка. АТ «Київоблгаз» - газорозподільна компанія, яка обслуговує майже мільйон побутових споживачів природного газу і понад 8 тис. об'єктів соціальної сфери та юридичних осіб. Загальна протяжність газопроводів по області становить - 46 тис. км. На підприємстві працює майже 4 тис. співробітників. Компанія є одним з найбільших платників податків на Київщині.

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Ідея соборності для українців завжди була актуальною та наріжною. Акт Злуки став символом і легендою для наступних поколінь борців за Україну. Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року питання цілісності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів. 

У цей святковий день виконуючий обов’язки голови Фастівської райдержадміністрації Юрій Волков та голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко в першу чергу вшанувати пам’ять  захисників України, які відділи своє життя за її територіальну цілісність, поклавши квіти до меморіальної дошки військовослужбовцям, загиблим на сході України.

«Україно, Соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях»

Під таким гаслом в селищі Борова пройшли районні урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Соборності, в яких взяли участь керівник апарату районної державної адміністрації Вікторія Костецька, заступник голови районної ради Володимир Куценко, представники трудових колективів, учні місцевих закладів освіти та громадськість району. Керівники району поклали квіти до пам’ятника Січовим Стрільцям, ознайомились з історичною виставкою «Хрещені вогнем» та разом з усіма присутніми насолодились концертом вокальних колективів, окремих виконавців Будинку культури та школи мистецтв, які вкотре показали всім присутнім, що в єдності сила.


82804480 2466421933677144 9035706700736233472 n min

изображение viber 2020 01 22 14 26 07 min

изображение viber 2020 01 22 14 26 07 2 min

изображение viber 2020 01 22 14 26 10 8 min

изображение viber 2020 01 22 14 26 17 13 min

Український народ протягом століть мріяв про незалежну єдину соборну державу.

22 січня 1919 року проголошення Соборності УНР і ЗУНР стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення
Сьогодні наша країна переживає складні часи, тому від згуртованості кожного із нас залежить подальший шлях України до демократичних перетворень, формування національної свідомості та патріотизму.
Впевнені, що не зважаючи на всі труднощі, які випали на долю нашої країни, лише в єдності наших спільних дій та соборності душ вдасться досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної, істинно незалежної європейської держави, якою пишатимуться нащадки.

«Кожна дитина особлива, всі діти рівні» - під таким девізом 21 січня 2020 року пройшло свято «Чарівне перо» для дітей з особливими освітніми потребами, куди діти завітали разом зі своїми рідними, організоване Інклюзивно-ресурсним центром Фастівської районної ради, за сприяння відділу освіти Фастівської райдержадміністрації. Усіх, хто завітав на свято, гостинно зустрів Великомотовилівський будинок культури, приміщення якого для проведення заходу було люб’язно надано головою Мотовилівської сільської ради Сперкач Наталією Василівною та директором Великомотовилівського будинку культури Зінченко Людмилою Яківною. 

Активну участь у проведенні заходу взяли учасники театрального драматичного гуртка «Гармонія» Борівського академічного ліцею (під керівництвом Моргунової Людмили Анатоліївни та Колесник Наталії Леонідівни). Разом з дітлахами казкові герої водили хороводи, проводили різноманітні конкурси, запальні руханки. Не оминули свято й Дід Мороз зі Снігуронькою, що потішили щасливу малечу подарунками. Також на всіх чекала незабутня вистава «Чарівне перо» у виконанні театрального гуртка «Гармонія».

На свято завітали заступник голови Фастівської райдержадміністрації Волков Юрій Віталійович, голова Фастівської районної ради Сиваненко Геннадій Павлович з подарунками для дітлахів. Також, відвідавши захід, мали змогу поринути в чарівний і незабутній світ казки і дитинства начальник служби у справах дітей та сім’ї Фастівської райдержадміністрації Степенко Оксана Ростиславівна, директор Фастівського  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Давидова Світлана Вікторівна, начальник управління соціального захисту населення Фастівської райдержадміністрації Перга Валентина Миколаївна. 

Дякуємо всім, хто долучився до підготовки та проведення свята, за вашу чуйність, душевну щедрість та небайдужість!


IMG f3d0713682e2f51175d27c108ec3dfdb V min

IMG 5910 min

IMG 5919 min

IMG 5925 min

IMG 5932 min

21 січня 2020 року проведено нараду під керівництвом виконуючого обов'язки голови райдержадміністрації Юрія Волкова  з головами Мотовилівської, Триліської, Дідівщинської, Дорогинської сільських рад з питань функціонування та утримання місцевої пожежної охорони (МПО) в населених пунктах району.

На нараді були розглянуто наступні питання:

 1. Підведення підсумків роботи підрозділів місцевої пожежної охорони, проблемні питання та шляхи їх вирішення

Доповів: начальник Фастівського РС ГУ ДСНС України в Київській області, заступник голови комісії Калениченко О.В.

 1. Щодо стану будівель пожежних депо, пожежної техніки, пожежного спорядження, підготовки членів пожежних команд, наявність затверджених положень про МПО, кількість укладених договорів співфінансування у відповідності до ст.62 п.2 «Кодексу цивільного захисту України» на утримання підрозділу МПО.

Доповіли: сільські та селищні голови.

 1. Щодо дій місцевих громад у разі виникнення епідеміологічної ситуації на території населених пунктів.

Доповів: начальник Фастівського районного управління головного управління Держпродспоживслужби у Київській області Іщук І.В.


За результатами наради були визначені завдання та рекомендації.

Голова районної ради Геннадій Сиваненко,  в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Волков, заступник голови районної ради Володимир Куценко, в.о. начальника відділу містобудування, архітектури    та ЖКГ РДА Анна Ясінська, головний інженер ТОВ «Дорбудмеханізація» Ігор Сушкевич, під час робочої зустрічі обговорили стан та перспективи експлуатаційного утримання і ремонту доріг загального користування в районі.

Геннадій Сиваненко поцікавився щодо робіт, які проводяться підприємством, стану забезпечення матеріалами на зимове утримання доріг, плани та черговість ремонтних робіт в районі у 2020 році.

За інформацією Ігоря Сушкевича на сьогодні підприємство ремонтних робіт не проводить, оскільки не підписано паспорт фінансування. Дозволено проводити лише роботи з зимового утримання.

Анна Ясінська проінформувала щодо направлення до Департаменту  регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації пропозиції щодо переліку робіт та черговість їх виконання.

За результатами наради було вирішено направити узгоджені пропозиції до Департаменту регіонального розвитку КОДА, Служби автомобільних доріг у Київській області щодо ремонтних робіт,  отримання інформації про затверджений графік робіт та обсяги фінансування.


 21.01.2020 2

У законодавстві України про охорону та захист прав дитини встановили відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Дитина – це особа віком до 18 років (повноліття). Малолітня дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14 до 18 років, – про це йдеться у Законі України «Про охорону дитинства».

Відповідальність за порушення законодавства:

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі статтею 255 КпАП, протоколи про порушення статті 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (стаття 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірівід 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 гривень). За повторне порушення протягом року – від 850 до 1700 гривень.

Закон України «Про охорону дитинства»

Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

 • Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях
 • Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку

У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (стаття 184 КУпАП)

Починаючи з 01 січня 2020 року в роботу всіх центрів зайнятості/філій державної служби зайнятості запроваджено Інститут «Консультант роботодавця».

Завданням Інституту «Консультант роботодавця» є побудова якісно нових рівнів взаємодії з роботодавцями через покращення електронних сервісів та модернізацію служби зайнятості на підставі світових практик.

Всім роботодавцям надаються індивідуальні послуги з урахуванням виду економічної діяльності, специфіки роботи та чисельності працюючих, а також особливостей розвитку локальних ринків праці.

Впровадження державною службою зайнятості інституту консультанта роботодавця дозволить:

 • ефективно вирішити проблему “кадрового голоду”;
 • підвищити зацікавленість громадян працювати легально на українських підприємствах;
 • налагодити комунікацію з роботодавцями за допомогою зручних електронних сервісів;
 • підвищити швидкість закриття вакансій;
 • оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами;
 • надавати спеціалізовані послуги роботодавцям за цільовими групами;
 • удосконалити систему підбору та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування.

 Шановні роботодавці! Запрошуємо до співпраці зі службою зайнятості! Звертайтесь до найближчого центру зайнятості Київської області!

 

Відділ інформаційної роботи

 Київського обласного центру зайнятості

(044) 296-78-06

Сторінка 1 із 95