Захист дітей від кіберзлочинів

Середа, 28 жовтня 2020, 08:38 8861

У наші дні використання інформаційних технологій не має меж. Віртуальний простір переймає від реального все підряд, у тому числі й злочинність у її нових формах і проявах.

Напевно кожен вже чув про кіберзлочинність і, можливо, навіть особисто з нею зіштовхувався. Кіберзлочин включає в себе різні види злочинів, що здійснюються за допомогою комп’ютера і в мережі Інтернет.

Одними з найпоширеніших видів таких злочинів є:

  • вішинг– вид кіберзлочинів, у якому в повідомленнях міститься прохання зателефонувати на певний номер з метою отримання конфеденційної інформації;
  • соціальна інженерія-технологія управління людьми в Інтернет-просторі;
  • протиправний контент– контент, який пропагаує екстемізм, терроризм, наркоманію,
  • порнографію,культ жорстокості і насильства.

Об’єктом кіберзлочинів може стаи будь-який користувач інтернету. А під найбільшою загрозою опиняються діти, так як вони більшу половину свого вільного часу проводять в соціальних мережах. А тому стають одним із інструментів психологічної маніпуляції, виведення з рівноваги та залякування.

Діти скаржаться на те, що дорослі ними не цікавляться, не маютьбажання вислухати їх думку, врахувати побажання. Тому вони себе реалізовують у інтернет-спілкуванні, шукаючи собі однодумців, інколи «фальшивих» друзів. Потрапляючи в тенети кіберзлочинів. І це має стати попередженням для батьків, адже брак спілкування дітей з батьками може призвести до залежності дітей від віртуального світу.

Тому служба у справах дітей райдержадміністрації з метою захисту дітей від кіберзлочинності звертається з проханням не залишати дітей самих із собою, а для того, щоб уникнути загрози їхжиття в інтернет – просторі, участі в «групі смерті», самогубству та заподіяння тілесних ушкоджень, нам дорослим а особливо батькам, слід пильно ставитись до інтересів та способу життя дитини, а в разі виявлення тривожних ознак – пояснити підлітку необхідні правила власної безпеки і поведінки, та паралельно інформувати правоохоронні органи.