Показано новини за: Вівторок, 20 жовтня 2020

У Фастівській районній державній адміністрації вже відбулося засідання протиепізоотичної комісії, де визначили план дій з профілактики та боротьби з хворобою.

Довідка. Африканська чума свиней (скорочена назва АЧС) – інфекційне захворювання свійських та диких свиней, збудником якого є вірус. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе.

Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами й механічно (під час переміщення людей і тварин). Вакцина від захворювання відсутня. Майже все поголів’я хворих свиней гине.

Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур

Категорія: Новини

Відповідно до частини шостої статті 30 п.1 Закону України «Про охорону дитинства» Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» (далі – Порядок).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2018 № 301 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008р. № 866 і від 05 квітня 2017р. №268» вдосконалено Порядок та забезпечено нормативне врегулювання питань, пов’язаних із розширенням переліку окремих категорій дітей, які можуть мати право на отримання такого статусу.

Так, Порядком доповнено перелік дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, категорією дітей, які виявлені місцевими органами виконавчої влади та / або органами місцевого самоврядування і не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи або які не проживають у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

До цієї категорії належать діти, батьки яких або один із них загинули (зникли безвісти), потрапили у полон, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих у населеному пункті, віднесеному до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 р. № 1275-р, і в яких органи державної влади виконують свої повноваження у повному обсязі.

Також Порядком передбачено право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, особою, яка в період здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття).

Категорія: Новини