Показано новини за: Понеділок, 23 листопада 2020

Мета ініціативи Coursera - допомогти безробітним громадянам працездатного віку здобути додаткові знання та розвинути професійні навички (softskills) для працевлаштування. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого. 

Один з безробітних Фастівської міськрайонної філії Київського  обласного центру зайнятості Дмитро Приймаченко скористався такою можливістю,  обрав для себе цікаві курси, пройшов навчання та отримав безкоштовно сертифікати. 

«Дякуючи державній службі зайнятості, та безпосередньо фахівцям Фастівської міськрайонної філії, я познайомився з чудовим онлайн ресурсом Coursera. На сайті представлена велика кількість онлайн курсів таких як менеджмент, програмування, веб-верстка та ін.. Ви без проблем зможете освоїти нову професію або підвищити свою кваліфікацію. Особисто для себе я обрав «Work smarter, Not Harder: Time Management for Personal & Professional Productivity» та ще декілька курсів по менеджменту. Однозначно рекомендую до опрацювання. Отримання сучасних професій в сучасному світі! З недоліків на платформі дуже мала кількість курсів українською мовою щодо охорони здоров’я, лише ветеринарія, та кожен може знайти щось цікаве для себе, це однозначно» -  висловив своє враження про дану  послугу Дмитро.


123140450 394717568383900 1238832508694327936 n

Категорія: Новини

Відповідно до статті 49 Конституції України зазначає, що «кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно».

Забезпечення ліками та медичні послуги за місцем реєстрації

Згідно з ч. 1. ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», вимушені переселенці мають право на забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством та на надання необхідної допомогу в державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Фізична особа, що офіційно проживала на території, яка на даний час не є підконтрольною Україні, після отримання довідки про взяття на облік ВПО, відповідно до законодавства має право отримати необхідну допомогу за новим місцем проживання.

Місцеві ограни виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, в межах своєї компетенції, забезпечують надання медичних послуг для ВПО у комунальних закладах охорони здоров’я, які знаходяться у відповідному населеному пункті.

Відмова у наданні допомоги та письмові звернення

Разом з тим, необхідно відзначити наступне: якщо медичний працівник відмовляє переселенцю в наданні медичної допомоги з будь-якої причини (наприклад, людина не має місця реєстрації взагалі), то такі дії є незаконними й можуть бути розцінені як дискримінація.

Оскільки, відповідно до ст. 38 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний пацієнт, який досяг 14-ти років і який звернувся на надання йому медичної допомогу, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій. Кожен пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Навіть, якщо особу не було взято на облік як ВПО, то відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутності, не можуть бути підставою для обмеження реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією України.

Тому, в подібних випадках, необхідно отримати від лікаря письмову відмову у наданні медичної допомоги з зазначенням причини. Якщо лікар відмовляється від надання письмової відповіді, тоді необхідно подати письмову скаргу на ім’я головного лікаря закладу.

Категорія: Новини