Узаконення самочинного будівництва

П'ятниця, 26 жовтня 2018, 11:29 940

ЯК УЗАКОНИТИ САМОЧИННЕ БУДІВНИЦТВО

20  квітня 2018 року набрав законної сили Закон України «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за  № 2363-VIII щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до вищезазначеного Закону, підлягають легалізації (узаконенню)  індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 кв. м, язі збудовані у період з 5 серпня 1992 року до      9 квітня 2015 року, а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, язі збудовані до 12 березня 2011 року.

Такчим чином зазначені зміни в законодавстві стосуються жителів сільської місцевості, які через незнання або територіальну недоступність органів держархбудконтролю не оформили відразу своє будівництво або перебудову.

Крім цього, зазначені зміни стосуються – власників фермерських господарств.

Право на легалізацію (узаконення) не поширюється на багатоповерхові житлові будинки та об'єкти, побудовані з істотними порушеннями законодавства та порушенням будівельних норм і правил.

У разі, якщо земельна ділянка, на якій розташований об’єкт, оформлена належним чином, то заявникам для легалізації своїх об’єктів необхідно лише звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю, а саме до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів або до новоутворених органів архбудконтролю на місцях.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю повинен безкоштовно та впродовж 10 робочих днів з дня подачі заяви за результатами технічного обстеження прийняти рішення щодо введення об’єкта в експлуатацію.