З витоків історії

Вівторок, 06 листопада 2018, 13:16 5845 0

Сьогодні Фастівщина – це територія району, створеного 1923 року з центром у м.Фастові. В історичному сенсі під Фастівщиною слід розуміти значно обширніший край, кордони якого не були сталими: наприкінці ХУІІ ст. – це майже вся Південна Київщина (Паліївщина).

Історія Фастівщини сягає глибокої давнини і бере початок із заселення краю первісними людьми. Свідками тих часів є понад 150 пам’яток археології.
З Фастівщиною пов’язані імена Богдана Хмельницького і козацького полковника Семена Палія (Гурка).
Історія Фастівського краю пам’ятає і великого українського поета Т.Г.Шевченка. В червні 1846 року у складі археологічної комісії він вів розкопки кургану Переп’ят, що в с.Фастівець.
Визвольна війна, Коліївщина, декабристське повстання, революційні події 1905-1907 років та громадянська війна, німецька окупація, єврейські погроми, колективізація, голодомор, Велика Вітчизняна війна – це далеко не повний перелік сторінок історії нашого краю. Навіки німими свідками цих подій залишаються могили наших земляків.
На Фастівській землі у різні роки та століття жили і творили сміливі, талановиті люди, що полишили по собі яскравий слід в історії: композитор К.Стеценко, етнограф Е.Руліковський, письменник С.Васильченко, видатний архітектор та живописець В.Кричевський, відомий винахідник М.Бенардос, поет, краєзнавець та громадський діяч В. Косовський
Останнє редагування Четвер, 10 січня 2019 21:51