З метою профілактики загибелі дітей на пожежах та інших надзвичайних ситуаціях, 22 листопада фахівці ДСНС Фастівського районного сектору провели тематичне заняття в Малополовецькому НВК(ЗСО І-ІІ ст. дитячий садок».
Головною метою цього заходу є навчання вихованців першим діям при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж.
Рятувальники розповіли про основні небезпеки необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, про небезпеку, яку несуть в собі вибухонебезпечні знахідки.
Завершилась зустріч відповідями вогнеборців на запитання школярів, де в рамках живого спілкування діти отримали інформацію, яка їх цікавить та закріпили знання із правильних дій в небезпечній ситуації.

Під час осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.
Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.
Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.
Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.
Тому, щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:
- не використовуйте саморобні електронагрівачі;
- не експлуатуйте печі що мають тріщини;
- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;
- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне;
- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;
- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;
- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;
Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя.
26 листопада відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника голови Фастівської РДА Юрія Волкова та за участі керівників структурних підрозділів РДА й суб'єктів соціальної роботи.
На засіданні розглядались питання про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав батька відносно малолітньої дитини, про визначення місця реабілітації неповнолітньої дитини після проходження стаціонарного лікування, про стан роботи щодо профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень на території Фастівського району.
Всі питання ретельно вивчені членами комісії, прийнято відповідні рішення з максимальним врахуванням прав та інтересів дітей.
Завантажити оригінал документу
Яхнівська сільська рада
Фастівського району Київської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ № 04
07.11.2019 року село Яхни
Про оприлюднення проекту регуляторного акту
«Про затвердження норм надання послуг з вивезення
побутових відходів в с. Яхни»
З метою забезпечення мінімального утворення відходів, запобігання шкідливому впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини, відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та керуючись ст. 21,34 Закону України «Про відходи», ст. 33,34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
виконком Яхнівської сільської ради вирішив:
Сільський голова В. ВАХНЕНКО
Яхнівська сільська рада
Фастівського району Київської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Проект рішення
Про затвердження норм надання послуг з вивезення
побутових відходів на території с. Яхни Яхнівської сільської ради,
Фастівського району, Київської області
Відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на підставі Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про відходи», постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р. N 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів», наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 30.07.2010р.№259 «Про затвердження Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів»,
виконком Яхнівської сільської ради вирішив:
1.Затвердити норми послуг з вивезення побутових відходів на території с. Яхни Яхнівської сільської ради, Фастівського району, Київської області. (Додаток).
2.Контроль за виконання рішення покласти на секретаря виконавчого комітету сільської ради.
Сільський голова В. ВАХНЕНКО
Додаток
До проекту рішення виконавчого комітету
Яхнівської сільської ради від________.2019 року
«Про затвердження норм надання послуг з вивезення
побутових відходів в с. Яхни»
|
№ п/п |
Найменування об’єкта |
Розрахункова одиниця |
Норми утворення на одну розрахункову одиницю |
Щільність, кг/куб.м |
|||
|
Середньодобова |
Середньорічна |
||||||
|
кг |
куб.м |
кг |
куб.м |
||||
|
1 |
Одноквартирні будинки з присадибною ділянкою |
1 мешканець |
0,20 |
0,0010 |
75 |
0,37 |
200.0 |
|
2. |
Багатоквартирні будинки |
1 мешканець |
0,18 |
0,0009 |
65,7 |
0,33 |
200,00 |
|
3 |
ФАП |
1 відвідування |
0,01 |
0,0005 |
3,6 |
0,02 |
180,00 |
|
5 |
Дошкільний навчальний заклад |
1 місце |
0,10 |
0,007 |
51,00 |
0,25 |
200,00 |
|
6 |
Загальноосвітній навчальний заклад |
1 учень |
0,04 |
0,0002 |
14,6 |
0,07 |
200,00 |
|
7 |
Склади |
1 кв.м площі |
0,01 |
0,0004 |
36,5 |
0,15 |
240,00 |
|
8 |
Адміністративні та громадські установи та організації |
1 робоче місце |
0,2 |
0,0016 |
73 |
0,4 |
180,00 |
|
9 |
Промтоварні заклади торгівлі |
1 кв.м торговельної площі |
0,1 |
0,0005 |
36,5 |
0,18 |
200,00 |
|
10 |
Продовольчіь заклади торгівлі |
1 кв.м торговельної площі |
0,1 |
0,0005 |
36,5 |
0,18 |
200,0 |
|
11 |
Заклади культури, мистецтва |
1 місце |
0,04 |
0,0002 |
14,6 |
0,8 |
180,00 |
|
12 |
Кафе |
1 місце |
0,5 |
0,0026 |
182,5 |
0,81 |
200,00 |
Великогабаритні та ремонтні відходи не входять у норму надання послуг з вивезення ТПВ і визначаються згідно з фактичним накопиченням відходів
Сільський голова В. ВАХНЕНКО
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення регуляторного акту - рішення виконавчого комітету Яхнівської сільської ради «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів в с. Яхни»
Відповідно до ст.ст. 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», пп.16 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні”, п.п. 6, 7 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070, та Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених Наказом Міністерства житлово-комунального господарства України 30.07.2010р. № 259, з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних осіб та їх об’єднань, виконавчий комітет Яхнівської сільської ради повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів в с. Яхни».
Даний проект розроблений з метою регулювання відносин, які виникають в процесі надання населенню та іншим споживачам послуг з вивезення побутових відходів, а саме:
- визначення реальних об’ємів утворення побутових відходів;
- ліквідація умов для створення стихійних сміттєзвалищ;
- поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації на території села.
Головним розробником проекту регуляторного акту є виконавчий комітет Яхнівської сільської ради: 08556, с.Яхни, вул. Гагаріна, 2а
тел. 46-3-31, Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу приймаються від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення на сторінці сільської ради на сайті Фастівської РДА з 8-00 до 17-15 (перерва з 12-00 до 13,00) у письмовому варіанті виконавчим комітетом Яхнівської ї сільської ради: 08556, с.Яхни, вул. Гагаріна, 2а
тел. 46-3-31, Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сільський голова В. ВАХНЕНКО
Яхнівська сільська рада
Фастівського району Київської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Проект рішення
Про затвердження норм надання послуг з вивезення
побутових відходів на території с. Яхни Яхнівської сільської ради,
Фастівського району, Київської області
Відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на підставі Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про відходи», постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р. N 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів», наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 30.07.2010р. №259 «Про затвердження Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів»,
виконком Яхнівської сільської ради вирішив:
1.Затвердити норми послуг з вивезення побутових відходів на території с. Яхни Яхнівської сільської ради, Фастівського району, Київської області. (Додаються).
2.Контроль за виконання рішення покласти на секретаря виконавчого комітету сільської ради Савелій О.В.
Сільський голова В. ВАХНЕНКО
Додаток
До проекту рішення виконавчого комітету
Яхнівської сільської ради від
_________.2019 року
«Про затвердження норм надання послуг з вивезення
побутових відходів в с. Яхни»
|
№ п/п |
Найменування об’єкта |
Розрахункова одиниця |
Норми утворення на одну розрахункову одиницю |
Щільність, кг/куб.м |
|||
|
Середньодобова |
Середньорічна |
||||||
|
кг |
куб.м |
кг |
куб.м |
||||
|
1 |
Одноквартирні будинки з присадибною ділянкою |
1 мешканець |
0,20 |
0,0010 |
75 |
0,37 |
200.0 |
|
2. |
Багатоквартирні будинки |
1 мешканець |
0,18 |
0,0009 |
65,7 |
0,33 |
200,00 |
|
3 |
ФАП |
1 відвідування |
0,01 |
0,0005 |
3,6 |
0,02 |
180,00 |
|
4 |
Дошкільний навчальний заклад |
1 місце |
0,10 |
0,007 |
51,00 |
0,25 |
200,00 |
|
5 |
Загальноосвітній навчальний заклад |
1 учень |
0,04 |
0,0002 |
14,6 |
0,07 |
200,00 |
|
6 |
Склади |
1 кв.м площі |
0,01 |
0,0004 |
36,5 |
0,15 |
240,00 |
|
7 |
Адміністративні та громадські установи та організації |
1 робоче місце |
0,2 |
0,0016 |
73 |
0,4 |
180,00 |
|
8 |
Промтоварні заклади торгівлі |
1 кв.м торговельної площі |
0,1 |
0,0005 |
36,5 |
0,18 |
200,00 |
|
9 |
Продовольчіь заклади торгівлі |
1 кв.м торговельної площі |
0,1 |
0,0005 |
36,5 |
0,18 |
200,0 |
|
10 |
Заклади культури, мистецтва |
1 місце |
0,04 |
0,0002 |
14,6 |
0,8 |
180,00 |
|
11 |
Кафе |
1 місце |
0,5 |
0,0026 |
182,5 |
0,81 |
200,00 |
Великогабаритні та ремонтні відходи не входять у норму надання послуг з вивезення ТПВ і визначаються згідно з фактичним накопиченням відходів
Сільський голова В. ВАХНЕНКО
АНАЛІЗ
регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Яхнівської сільської ради «Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів в селі Яхни»
Відповідно до вимог Закону України № 1825-VІ від 21.01.2010 року „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами” органи місцевого самоврядування затверджують норми надання послуг із вивезення побутових відходів.
Норми надання послуг із вивезення побутових відходів є важливим показником у системі санітарного очищення села, необхідним для:
– планування робіт з організації збирання, зберігання, перероблення, утилізації, захоронення побутових відходів;
– визначення необхідної кількості обладнання для збирання, зберігання та перевезення побутових відходів та обслуговуючого персоналу у сфері поводження з ними;
– розрахунків вартості послуг із вивезення побутових відходів.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008р. №1070 „Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів” зазначені норми переглядаються один раз на п’ять років.
Затвердження норм надання послуг із вивезення побутових відходів сприятиме поліпшенню санітарно-епідеміологічного стану села, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та є актуальним для забезпечення стабільної роботи підприємств-виконавців послуг із вивезення побутових відходів, дозволить їм покращити свій фінансовий стан, підвищить якість надання послуг із вивезення побутових відходів та рівень організації робіт у сфері поводження з побутовими відходами.
Дія регуляторного акта поширюється на територіальну громаду, суб’єктів господарювання, органи місцевого самоврядування та населення.
Вищезазначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкового механізму, так як чинне законодавство чітко визначає повноваження органу місцевого самоврядування щодо затвердження норм надання послуг із вивезення побутових відходів.
Очікуваними результатами прийняття запропонованого регуляторного акта є:
- урегулювання відносин у сфері поводження з побутовими відходами та дотримання вимог діючого законодавства при розрахунку вартості послуг із вивезення побутових відходів.
- урегулювання відносин між споживачами та виконавцем послуг із вивезення побутових відходів, шляхом укладення договорів та контролю за дотриманням виконавцем послуг графіків вивезення відходів.
- стабілізація фінансового стану підприємств-виконавців послуг із вивезення побутових відходів.
У разі прийняття запропонованого регуляторного акта вигоди та витрати територіальної громади, суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування та населення будуть наступні:
|
Сфера інтересів |
Очікувані |
|
|
вигоди |
витрати |
|
|
Територіальна громада |
– Підвищення якості надання послуг із вивезення побутових відходів. |
Відсутні |
|
Суб’єкти господарювання |
– Створення умов для підвищення ефективності функціонування суб’єктів господарювання. – Удосконалення порядку надання послуг із вивезення побутових відходів. – Стабілізація фінансового стану підприємств виконавця послуг із вивезення побутових відходів. |
Грошові, пов’язані з оплатою послуг із вивезення побутових відходів. |
|
Органи місцевого самоврядування |
- Підвищення рівня якості організації робіт у сфері поводження з побутовими відходами, поліпшення санітарно-епідеміологічного стану села. – Збалансування інтересів між суб’єктами господарювання, що надають такі послуги, органом місцевого самоврядування та споживачами послуг. – Зменшення навантаження на сільський бюджет у частині виділення коштів на ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ |
Часові, пов’язані зі здійсненням контролю за наданням послуг із вивезення побутових відход |
Метою прийняття рішення є затвердження норм надання послуг із вивезення побутових відходів.
Зберегти існуючу ситуацію. Ця альтернатива є неприйнятною, оскільки чинним законодавством передбачено, що норми вивезення побутових відходів затверджуються органами місцевого самоврядування.
Прийняття запропонованого проекту рішення. Ця альтернатива – єдина можливість привести у відповідність із вимогами чинного законодавства порядку надання послуг з вивезення побутових відходів як для суб’єктів господарювання, так і для населення.
Перевагою обраного способу досягнення визначених цілей є встановлення норм надання послуг із вивезення побутових відходів згідно з вимогами чинного законодавства і, як наслідок:
– підвищення рівня якості організації робіт у сфері поводження з побутовими відходами;
– поліпшення санітарно-епідеміологічного стану села;
– зменшення навантаження на сільський бюджет у частині виділення коштів на ліквідацію несанкціонованих звалищ відходів.
При прийнятті запропонованого акта будуть діяти наступні механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем:
– установлення норм надання послуг із вивезення побутових відходів у залежності від джерел їх утворення;
– планування робіт з організації збирання, зберігання, перероблення, утилізації, захоронення побутових відходів;
– упровадження договірних відносин між споживачами та виконавцями послуг із вивезення побутових відходів;
– підвищення рівня організації робіт у сфері поводження з побутовими відходами та якості послуг із вивезення побутових відходів;
– застосування заходів адміністративного впливу до осіб, які порушують вимоги щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення;
У разі прийняття запропонованого регуляторного акта будуть затверджені норми надання послуг із вивезення побутових відходів відповідно до чинного законодавства.
На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути такі зовнішні фактори, як зміни в чинному законодавстві, соціальне напруження у суспільстві. Зазначені фактори впливатимуть на порядок надання цих послуг, умови дотримання прав споживачів, рівень якості послуг та ефективність роботи суб’єктів господарювання, які надають послуги із вивезення побутових відходів.
Позитивно впливатиме на дію цього акта економічне зростання, підвищення добробуту та платоспроможності населення, поліпшення якості послуг, дотримання учасниками відносин у сфері поводження з побутовими відходами вимог законодавства.
Термін дії запропонованого регуляторного акта встановлюється довгостроковим або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби до регуляторного акта вноситимуться відповідні зміни, у тому числі за підсумками відстеження його результативності.
Кількісними показниками результативності дії регуляторного акта є:
– обсяг наданих послуг із вивезення побутових відходів;
– рівень оплати послуг із вивезення побутових відходів;
– звернення громадян щодо надання послуг із вивезення побутових відходів
– складені адміністративні протоколи та обсяг сплачених штрафів за порушення вимог щодо поводження з відходами.
Відстеження результативності дії регуляторного акта буде здійснюватися на підставі статистичних даних шляхом підрахунку кількості обсягів наданих послуг із вивезення побутових відходів, рівня їх оплати, звернень громадян щодо незадовільного надання послуг із вивезення побутових відходів, складених адміністративних протоколів та сплачених штрафів за порушення вимог щодо поводження з відходами, наявності несанкціонованих звалищ відходів.
Базове відстеження результативності проведено на етапі розробки проекту регуляторного акту.
Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного акта.
Періодичне відстеження планується проводити один раз на кожні наступні три роки, починаючи від дня закінчення заходів щодо повторного відстеження результативності.
Завантажити оригінал документу
Прес-анонс
Соціальний проєкт від фінансового сайту Maanimo «Субсидії: запитай та отримай відповідь».
Напередодні опалювального сезону тисячі українців шукають інформацію про оформлення субсидії. На жаль, далеко не кожен здатний розібратися в усіх тонкощах цього складного процесу – законодавство та правила оформлення субсидій постійно змінюються, викликаючи багато питань у наших громадян.
Саме тому Фінансовий портал Maanimo створив спеціальну сторінку «Як розрахувати субсидію», на якій зібрана найактуальніша та максимально повна інформація про оформлення субсидії в України. Крім того, враховуючи попит на консультації з цього питання, ми створили систему зворотного зв’язку з працівниками редакції, який в коментарях під статтею регулярно надає детальну консультацію з кожного конкретного випадку.
Кожна ситуація в кожній родини абсолютно унікальна, тому для оформлювача субсидії особливо важливий індивідуальний підхід саме до його обставин.
Враховуючи високу завантаженість органів державної влади та постачальників комунальних послуг перед стартом опалювального сезону, можливість отримати додаткову інформацію є особливо актуальною.
Для того, щоб отримати консультацію, необхідно:
- перейти на сторінку https://maanimo.com/helpful/141877-kak-rasschitat-subsidiyu-v-ukraine-poryadok-i-osobennosti-nachisleniya-subsidiy
- у кінці статті написати коментар зі своїм питанням
- чекати на відповідь працівників редакції порталу
Увага! Проект є соціально спрямованим та повністю безкоштовним.
28 листопада 2019 р., м. Київ, КВЦ «Парковий»
28 листопада 2019 р. у м. Києві в КВЦ «Парковий»Держенергоефективності організовує широкомасштабний ювілейний X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики.
«Чиста» енергетика– середпріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України. За останні 5 роківвпроваджено численні «зелені» проекти, в які інвестовано близько 4 млрд євро.
Таким чином, відновлювана енергетика займає одне із провідних місць у рейтингу залучених інвестицій в економіку країни, є екологічно безпечною для навколишнього середовища та зменшує залежність українських громад від вугілля та газу.
Форум, що організовує Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю IRENA, стане масштабною платформою для понад 700 учасників, щоб:
-обговорити здобутки та стратегію розвитку «чистої» енергетики в Україні у контексті світових трендів;
- знайти відповіді на усі актуальні, гострі питання щодо подальшого впровадження «зелених» проектів.
Теми Форуму:
До участі у форумі запрошено перших осіб держави, а також заплановано виступи представників профільнихміністерств, міжнародних організацій, ключових вітчизняних та закордонних гравців ринку відновлюваної енергетики.
Програма Форуму на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/X_renewable_energy_forum
Реєстрація учасників: 08:30-09:30.
Офіційне відкриття: 09:30.
Місце проведення: м. Київ, Паркова дорога 16а, КВЦ «Парковий», 3-ій поверх, конференц-зал.
Важливо! Для участі у Форумі необхідно обов’язково зареєструватись до
25 листопада 2019 р. за формою: https://forms.gle/5ou5A7LebvSBFT8L7.
Участь у Форумі безкоштовна.
Сторінка Форуму: http://saee.gov.ua/uk/X_renewable_energy_forum.
Організатор –Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA.
Форум проводиться за підтримки:
Партнери:
Інформаційні партнери:
Запрошуємо до участі у роботі форуму: представників центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, мерів міст, голів ОТГ, представників посольств, банків, фінансових установ, міжнародних організацій, бізнесу, інвесторів, девелоперів, експертів, представників громадських організацій, науковців, ЗМІ.
Учасники Форуму зможуть:
Кількість місць обмежена.
З питань участі у Форумі звертайтеся до Анни Жукової (Департамент відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності)за контактами:
Акредитація ЗМІ проводиться до 18:00 27 листопада 2019 р. за контактами:
Із собою мати посвідчення журналіста або паспорт.
Загальнонаціональну традицію ставити запалену свічку у вікні своїх осель на знак вшанування виморених голодною смертю ініціював відомий історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.
«Я ж хочу запропонувати лише акт національної пам’яті, доступний кожному: визначити час, коли кожен член цієї нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих», – писав Джеймс Мейс.
Головною ідеєю соціальної реклами Українського інституту національної пам’яті є заклик до кожного українця запалити свічку.
«Свічка, що мерехтить у вікні», запалена о 16:00 наприкінці листопада кожного року – це традиція важлива не лише для пам'яті про Голодомор. Вона єднає нас, творить націю і робить сильнішими», – говорить Перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.
З 15 по 22 листопада, в пологовому відділенні КНП ФРР «Фастівська ЦРЛ» народилося 7 малюків, з них 6 хлопчиків та 1 дівчинка!
Щиро вітаємо з народженням малюків і бажаємо тільки радісних подій і дивовижних відкриттів.
21 листопада головним спеціалістом відділу прийому громадян управління соціального захисту населення Фастівської райдержадміністрації Дяченко Наталією Миколаївною здійснено прийом громадян на віддаленому робочому місці в селищі Борова. Надано 29 консультацію громадянам селища по питаннях призначення та отримання житлової субсидії, з них прийнято 2 заяв.